Najlepszy prezent? Piękny, unikalny wydruk!

Robisz zdjęcia? Super! Koniec ze stresem wyboru prezentów na urodziny, imieniny i rocznice, bo Twoja fotografia to najlepszy prezent jaki możesz dać.

Od samego początku w XIX wieku fotografia nierozłącznie związana była z papierem. Mało tego… nawet znana od średniowiecza prababcia aparatu camera obscura nie mogła się bez niego obejść. Czasy się zmieniają… w XXI wieku dzięki wszechobecnej cyfryzacji oglądamy obrazy w formie wirtualnej, na mniejszych czy większych ekranach. Śmiało możemy się już obejść bez kliszy fotograficznej, papier można zastąpić cyfrową foto ramką… ale czy na pewno to będzie to samo?

Każdy profesjonalista, jak i amator dobrej fotografii woli obejrzeć swoje dzieło w fizycznej, papierowej wersji. Nie tylko z powodu nieuniknionych przekłamań barwy i kontrastu na ekranie monitora, ale również ze względu na dużo bardziej naturalny przekaz. Co więcej, dla rzeszy starszego pokolenia, to album z papierowymi zdjęciami jest najlepszą, często jedyną zrozumiałą formą przechowywania wspomnień.

Dlaczego w takim razie drukowanie zdjęć nie jest czymś naturalnym i powszechnym? To proste – jeszcze do niedawna wydruk zdjęć z cyfrówek był dosyć kosztowny i w związku z tym nie każdy mógł sobie na to pozwolić.

Na szczęście dziś sprawy mają się inaczej: japoński producent – firma Epson – przyszła z pomocą wszystkim ceniącym sobie dobrą fotografię. Nie tak dawno wprowadzone zostały na rynek urządzenia wyposażone w system ITS, a więc drukarki z fabrycznie zamontowanym systemem stałego zasilania w atrament. Rozwiązanie to pozwala cieszyć się kolorowymi wydrukami A4 w cenie niższej niż 2 grosze (wg standardu ISO). Dbając o prawdziwych miłośników zdjęć Epson zaproponował urządzenia wyposażone w 6 kolorów (oprócz standardowego zestawu CMYK dodane zostały tusze w kolorach Light Cyan oraz Light Magenta), które idealnie odwzorowują barwy, tak przy druku zdecydowanych kontrastów, jak i delikatnych przejść. Drukarki wyposażone w 6 tuszów to L800, L850 oraz L1800 – dwie pierwsze drukują na papierze do formatu A4, a L1800 nawet A3+.

System ITS napełnia się z dużych butelek z atramentem – każda z nich ma aż 70 mililitrów, czyli zdecydowanie więcej niż jakiekolwiek kartridże. Użytkowników cieszy także to, iż już ze startowego zestawu tuszów mogą wydrukować nawet 1800 zdjęć w najpopularniejszym formacie 10×15 cm. Epson zaskakuje również rewelacyjnie niskim kosztem wydruku – wydruk standardowej fotografii w tym rozmiarze to koszt zaledwie… 16 groszy (nie licząc papieru, którego wybór w ofercie Epson jest ogromny). Naturalnie na drukarkach ITS można drukować też standardowe dokumenty: tu koszt kolorowej strony A4 wynosi mniej niż 2 grosze – to świetna nowina dla wszystkich, którzy drukują duże ilości dokumentów.

XXI wiek nie zmienił niczego, jeśli chodzi o potrzebę obdarowania bliskich prezentami jako wyrazu naszych uczuć i… związaną z tym niepewność co do wyboru najlepszego upominku. Na szczęście są prezenty uniwersalne, takie jak piękna fotografia utrwalająca wspaniałe chwile.

Zdjęcia ukochanej osoby, wnuczka, wspomnienie z wakacji czy ślubu zawsze były i będą cenną pamiątką. Dzięki rozwiązaniu jakie wprowadził Epson stworzenie takiego prezentu nie jest niczym trudnym ani kosztownym – teraz każda babcia może cieszyć się zdjęciami wnuków w formacie A3+!

Za jakość i długowieczność wydruków odpowiada najnowsza technologia, którą inżynierowie Epson przenieśli wprost z profesjonalnych, wielkoformatowych drukarek. Mowa tu o głowicach MicroPiezo, które nie tylko zapewniają idealne rozprowadzenie kropelek tuszu po papierze, ale również gwarantują niską awaryjność i wysoką wydajność urządzeń. Nie bez znaczenia jest także fakt niebywale niskiej konsumpcji energii przez urządzenia Epson ITS – to nawet 95% mniej prądu aniżeli drukarki laserowe. To kolejne pole, na którym Epson pozwala oszczędzać – tym razem nie tylko pieniądze, ale również środowisko naturalne, co jest wpisane w długoterminową politykę firmy.

Niezależnie czy drukujesz masę dokumentów, czy potrzebujesz idealnie wydrukowanych zdjęć – sprawdź rozwiązania Epson, bo bez wątpienia znajdziesz wśród nich coś dla siebie. Każda oferta czy prezentacja może być kolorowa, każdy pomysł na foto prezent może zostać zrealizowany, a co najważniejsze… portfel nie musi zostać pusty!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.