Netflix chce skończyć z blokadami regionalnymi

Dzisiaj, z Netflixa w Polsce, korzystają najbardziej uparci użytkownicy, którzy korzystając z tuneli VPN oszukują serwisy Netflixa tylko po to, żeby móc legalnie oglądać swoje ulubione seriale.

Jednak, korzystając z tunelu VPN teoretycznie łamią regulamin serwisu Netflix, co samo w sobie jest trochę bez sensu, również według samego Netflixa, który proponuje nowy typ usługi: Netflix Global. Netflix Global oferowałby płatny dostęp do filmów, seriali i innych materiałów wideo każdemu, kto zechciałby za to zapłacić, bez względu na kraj, z którego by się łączył.

Brzmi pięknie? Nawet bardzo, zakładając oczywiście, że cena globalnego dostępu do Netflixa byłaby podobna do tej w Stanach (8 dolarów miesięcznie, zaokrąglając mocno w górę: 30zł). Na to mogą się jednak nie zgodzić właściciele praw autorskich, którzy musieliby sprzedać Netflixowi licencję globalną na swoje produkcje. To jednak nie jest nasz problem, a skoro Netflix rozważa opcję Netflix Global, musi wiedzieć coś więcej. Albo po prostu zamierza rozbudować swoje własne portfolio do tego stopnia, że nie będzie potrzebował innych produkcji.

0
Źródło: overclock3d
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.