Oto Nvidia Titan X, wasz nowy obiekt pożądania

Co tam stacjonarna konsola Shield, pecetowi gracze czekali na coś zupełnie innego. I się doczekali. Nvidia podczas konferencji GDC zaprezentowała swoją nadchodzącą i oczywiście najmocniejszą kartę graficzną. Titan X.

I jeśli myślicie, że amerykański producent sprzętu dla graczy zechciał podzielić się wszystkimi szczegółami, dotyczącymi Tytana X, to niestety jesteście w błędzie. Wiemy tylko, że nowy Titan będzie miał aż 12GB pamięci VRAM na pokładzie. Niepotwierdzone informacje mówią jeszcze o 384-bitowym interfejsie oraz nowym chipie GM200, stworzonym na architekturze Maxwell.

Plotki wspominają także cenę nowego Tytana. 1349 dolarów, czyli 5054 PLN. I to jest największy problem, który nie dotyczy tylko Nvidii, ale również wszystkich tych nadchodzących i cudownych sprzętów, które mają nas przenieść do wirtualnej rzeczywistości.

Jen-Hsun Huang, współzałożyciel Nvidii oraz Tim Sweeney, jeden z twórców Unreal Engine zgodnie określają Tytana X, jako kartę stworzoną z myślą o „coraz popularniejszych urządzeniach stworzonych do rzeczywistości wirtualnej”. Wygląda na to, że jeśli chcecie pograć sobie na najwyższych ustawieniach graficznych, na konsumenckiej wersji Oculus Rift, która ma trafić do sklepów jeszcze w tym roku, będziecie musieli wydać ponad 5000 PLN na kartę graficzną. To nie jest dobra wiadomość.

0
Źródło: tweaktown
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.