Oto pierwsza rodzina układów SoC Xeon

Pierwsza rodzina 14-nanometrowych procesorów Xeon oferuje możliwości klasy serwerowej w niskonapięciowych układach SoC, zoptymalizowanych dla dostawców rozwiązań chmurowych, usług telekomunikacyjnych i hostingu.

Intel poinformował o wprowadzeniu rodziny procesorów Intel Xeon D, pierwszych układów system-on-a-chip (SoC) Xeon. Rodzina procesorów Intel Xeon D stworzona w procesie technologicznym 14 nm łączy wydajność i zaawansowane możliwości procesorów Intel Xeon z kompaktowymi rozmiarami i oszczędnością energii, typową dla układów SoC.

Rodzina procesorów Intel Xeon D oferuje nowe możliwości zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na rozwiązania infrastrukturalne o niskim poborze mocy i wysokiej gęstości, rozszerzając technologię Intela z centrów danych na sieci. Dzięki temu klienci otrzymują inteligentniejszą infrastrukturę i większą zdolność do szybkiego dostarczania nowych usług przy niższym całkowitym koszcie posiadania.

Najważniejsze informacje

  • Rodzina procesorów Intel Xeon D to pierwsze układy SoC Xeon i zarazem trzecia generacja 64-bitowych układów SoC Intela, przeznaczona do mikroserwerów, magazynowania danych, sieci i Internetu rzeczy.
  • Nowe układy zapewniają nawet 3,4-krotnie wyższą wydajność na węzeł i nawet 1,7-krotnie wyższą wydajność na wat, w porównaniu do procesora Intel Atom C2750, reprezentującego 64-bitową rodzinę układów SoC Intela drugiej generacji.
  • Dzisiejsza premiera obejmuje 4- i 8-rdzeniowe układy SoC zoptymalizowane pod kątem mikroserwerów, a w drugiej połowie roku zaprezentowane zostanie bardziej rozbudowane portfolio układów SoC przeznaczonych do sieci, magazynowania danych i Internetu rzeczy.
  • Pierwsze produkty zostały zoptymalizowane dla dostawców hostingu i chmury obliczeniowej, pod kątem zadań takich jak dedykowany hosting, buforowanie pamięci, dynamiczne serwery WWW i magazynowanie danych.
  • Obecnie w fazie projektowania jest ponad 50 systemów. Około 75 procent z nich obejmuje sieci, magazynowanie i Internet rzeczy. Dostawcy systemów projektujący obecnie mikroserwery oparte na procesorach z rodziny Intel Xeon D to m.in. Cisco, HP, Huawei, Inspur, NEC, Quanta Cloud Technology, Sugon i Supermicro.
  • Połączenie standardowych rdzeni x86, mikroarchitektury procesorowej najszerzej stosowanej w centrach danych, z dwoma gniazdami zintegrowanej sieci Intel Ethernet 10 Gb/s oraz zintegrowanymi interfejsami wejścia/wyjścia (PCIe, USB, SATA i innymi) w jednej konstrukcji. Pracuje z TDP bliskim 20 W i obsługuje do 128 GB pamięci adresowalnej.
  • Gwarantuje niezawodność klasy serwerowej, funkcje dostępności i serwisowania (RAS), w tym obsługę pamięci z korekcją błędów (ECC), w połączeniu z rozszerzonymi technologiami sprzętowymi Intel Virtualization Technology i Advanced Encryption Standard-New Instructions (AES-NI).
0
Źródło: Intel
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.