Podo – samoprzylepny aparat

Jeśli marzysz o zdjęciach z unikalnej perspektywy, a nie masz zamiaru inwestować w drona czy też nosić ze sobą szeregu statywów, sprawdź ten niewielki gadżet, który właśnie podbija Kickstartera.

Ten spłaszczony sześcianik o wadze 50 gramów bez problemu zmieści się do kieszeni czy damskiej torebki. Został napakowany wszystkim co potrzeba, by zrobić zdjęcie, którym pochwalimy się na Instagramie czy Facebooku – diodę LED, zdalne sterowanie, odchylany obiektyw, 4 GB pamięci i rozdzielczość 8 Mpix. Aparatem nakręcimy też filmy o rozdzielczości 720 pikseli i 30 klatkach na sekundę.

Jego największą zaletą jest system montażu. Podo za sprawą specjalnie opracowanego kleju przylgnie do każdej powierzchni – od drewnianych, poprzez metalowe, aż do szklanych. Następnie wystarczy go tylko lekko przepłukać wodą, by zachował swoją przyczepność.

By wykonać fotkę konieczne jest zainstalowanie dedykowanej aplikacji na smartfonie. Ta umożliwia podgląd na żywo oraz ustawienie czasu samowyzwalacza lub interwałów, co może posłużyć w dokumentowaniu jakiegoś wydarzenia. Po wykonaniu zdjęcia urządzenie natychmiast przesyła je Bluetoothem do smartfona. Podo posiada akumulator o pojemności 600 mAh co powinno pozwolić na wykonanie dwugodzinnego filmu.

Najtańsza wersja Podo kosztowała 79 dolarów na Kickstarterze, jednak została już wyprzedana. Teraz minimalna wpłata wynosi 89 dolarów. Kampania potrwa jeszcze 46 dni, ale już spełniła swoje zadanie – twórcy zebrali ponad 100 tysięcy dolarów.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.