Samsung Galaxy S6 będzie droższy niż iPhone 6 czy HTC One M9

Nie znamy jeszcze oficjalnych cen wielu smartfonów pokazanych w ciągu ostatnich dni na targach MWC 2015, ale tu i ówdzie zaczynają pojawiać się już pierwsze "przecieki". Można z nich wywnioskować, że Samsung będzie wysoko cenił swojego nowego topowego smartfona, nie mówiąc już o jego wersji Edge.

HTC One M9 i Samsung Galaxy S6 mogą być uważane za konstrukcje zbliżone do siebie pod względem wyposażenia i parametrów technicznych. Łączy je też oczywiście fakt, że oba są topowymi telefonami w ofercie tych dwóch producentów. A co dzieli? Być może… ceny.

Według pierwszych sygnałów HTC One M9 ma kosztować w Stanach Zjednoczonych ok. 600 dolarów, podczas gdy Samsung Galaxy S6 – aż 100 dolarów drożej. Problem polega tylko na tym, że informacje nie są zbyt dokładne, więc nie wiadomo, o jakie wersje obu urządzeń dokładnie chodzi. Jeśli 699 dolarów trzeba będzie zapłacić za Galaxy S6 z pamięcią 32 GB, to jego odmiany 64 GB i 128 GB będą jeszcze droższe. Natomiast jeśli cena, która „wypłynęła” w konkursie T-Mobile, dotyczy jakiejś lepszej odmiany Galaxy S6, to być może podstawowa, 32-gigabajtowa wersja będzie kosztować podobnie do HTC One M9 – około 600 dolarów.

Bo 700 dolarów to sporo – nie tylko 100 dolarów więcej od prawdopodobnej ceny HTC One M9, ale także o 50 dolarów drożej niż cena nowego iPhone’a 6. Mało tego, szacuje się, że podstawowa wersja Galaxy S6 Edge kosztować będzie ok. 850 dolarów! W takim wypadku odmiany z pamięcią 128 GB mogą kosztować nawet 900 dolarów za Galaxy S6 i 1050 dolarów za Galaxy S6 Edge.

Oj, drogo. Kto jak kto, ale producenci chińskich smartfonów pewnie się z tych cen ucieszą.

0
Źródło: vr-zone.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.