SanDisk: 200 GB na karcie Micro SD

Jeśli ktoś potrzebuje (a kto nie potrzebuje?) większej ilości miejsca na dane, to SanDisk ma bardzo interesująca propozycję.

200 gigabajtów! Taka pojemność nie robi już dziś wrażenia, dopóki nie weźmiemy pod uwagę faktu, że mówimy o karcie pamięci wielkości niedużego paznokcia. A właśnie tyle miejsca na dane oferuje SanDisk Ultra microSDXC UHS-I card – Premium Edition.

Co ciekawe, przy jej produkcji SanDisk wykorzystał te same technologie, które używane są przez niego do tworzenia kart Micro SD o pojemności 128 GB, ale odpowiednio „podkręcone”, tak aby zmieściły większą liczbę danych. Dało to w rezultacie poprawę pojemności na poziomie 56 procent i w sumie niesamowity wynik 200 GB. Niesamowity i… nieco zaskakujący, bo wszyscy spodziewaliby się raczej 256 GB. Ale w takim wypadku musiałby się dokonać jakiś kolejny przełom technologiczny.

Nowa karta oferuje też transfer na poziomie 90 MB/s, co w praktyce przekłada się na możliwość przesłania około 1200 zdjęć w ciągu minuty. SanDisk Ultra microSDXC UHS-I card – Premium Edition wejdzie do sprzedaży w kwietniu w cenie 400 dolarów. Pytanie tylko, czy na targach MWC 2015 pojawią urządzenia, które będą mogły tę niesamowitą pojemność wykorzystać? Na dzień dzisiejszy topowe smartfony z 2014 roku odczytują maksymalnie 128 GB.

0
Źródło: SanDisk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.