Sony Xperia Z4 Tablet: 10 cali i 6 mm grubości! [aktualizacja: nasza wideorelacja ze stanowiska Sony]

Tak jak poprzednicy, nowy tablet z serii Xperia Z jest wodoodporny i solidnie zbudowany. Ale przede wszystkim jest niesamowicie cienki, cieńszy nawet od iPada Air 2.

Nie jest to jeszcze grubość kartki papieru, ale jeśli wzięlibyśmy do ręki wyjątkowo grubą tekturę, to… kto wie. Zaledwie 6,1 mm grubości to niesamowity wynik jak na tablet o przekątnej ekranu 10,1 cala, wyposażony w mocny, 8-rdzeniowy, 64-bitowy procesor Qualcomm Snapdragon 810. Do tego niska waga – 389 gramów. Tablet Sony Xperia Z4 zapowiada się na urządzenie wyjątkowo komfortowe w użytkowaniu. Nawet w wannie (certyfikat IP68).

Nowy tablet jest nie tylko niezwykle cienki, ale też bardzo ładny, dzięki kontynuowanej przez Sony stylistyce gładkiego, płaskiego, lśniącego wykończenia całej obudowy, wykonanej w dużej mierze z metalu. Mimo to w obudowie udało się zmieścić 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 2560×1440 pikseli (291 ppi) i spory akumulator (6000 mAh), który według zapewnień producenta pozwoli nawet na 17 godzin odtwarzania materiałów wideo.

Do tego Snapdragon 810 (plus grafika Adreno 430), 32 GB pamięci wewnętrznej (w modelu podstawowym) i dwa aparaty o rozdzielczości 8 mln pikseli (z tyłu) i 5 mln pikseli. Całością zarządza oczywiście Android 5.0 Lollipop.

Urządzenie dostępne będzie w dwóch wersjach – z Wi-Fi oraz z Wi-Fi i dodatkowo LTE (ta druga waży 393 gramy). Spodziewane wejście do sprzedaży – w czerwcu, natomiast nie są znane jeszcze oficjalne ceny tego tabletu. Można się jednak spodziewać, że podstawowy model z Wi-Fi kosztować będzie około 500 dolarów.

0
Źródło: Sony
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.