Epson – drukarki dla każdego

Codzienność ucznia i studenta przepełniona jest wieloma godzinami nauki w szkole czy na uczelni, zaś w domu dochodzą dodatkowe obowiązki. W tej sytuacji warto zadbać o każdą minutę dla siebie, w czym może nam pomóc właśnie drukarka. Prace domowe, dokumenty, przepisy kuchenne, wskazówki dojazdu, zdjęcia – przecież z tego wszystkiego znacznie poręczniej korzysta się w postaci fizycznego wydruku, a nie plików na dysku!

OK… ale mówi się, że druk nie jest tani – kartridże kosztują krocie i bardzo szybko się kończą. Na szczęście nie jest to już prawda! Epson wyszedł naprzeciw potrzebom użytkownika, tworząc oryginalny system stałego zasilania w atrament – Ink Tank System (ITS)!

ITS jest rozwiązaniem wprowadzonym przez firmę Epson w modelach drukarek serii L oraz M. Wykorzystuje on pojemne zbiorniki na atrament, które użytkownik napełnia bezpośrednio z dużych, oryginalnych, 70 mililitrowych butelek z tuszem. System ITS zapewnia niebywale niskie koszty druku – wydrukowania jednej strony A4 mono to mniej niż 1 grosz, a kolorowej niecałe dwa grosze! Jest to nawet do 90% niższy koszt wydruku jednej strony niż w konkurencyjnych drukarkach!

To nie wszystko! Skalę oszczędności poznamy, gdy weźmiemy pod uwagę, że koszt wydruku całej ryzy papieru z użyciem ITS kosztuje nas niecałe 5 złotych – a to oznacza naprawdę ekstremalnie niskie koszty wydruku. Dlaczego tak to podkreślamy? Jak wspominaliśmy wcześniej każdy dzień niesie niezliczone możliwości wykorzystania drukarki, a dzięki firmie Epson użytkownik nie musi zastanawiać się, czy go na to stać.

Urządzenia Epson serii L to drukarki oraz urządzenia wielofunkcyjne, które z powodzeniem można wykorzystać zarówno w domu jak i małej firmie. Modele L110, L210, L300 docenią użytkownicy szukający po prostu sprzętu gwarantującego wysoką jakość wydruku, bez drenowania portfela jego posiadacza.

Kolejne modele – L355 oraz L550 łączą w sobie drukarkę ze skanerem z funkcją kopiowania, a więc są prawdziwymi kombajnami roboczymi. Najwyższy model L550 to maszyna wyposażona w zautomatyzowany podajnik (ADF), który ułatwia skanowanie dużych partii dokumentów, co pozwala na oszczędność czasu np. pracowników małych biur i firm (SOHO). Drukarka L355 posiada dodatkowo moduł WiFi, co umożliwia stworzenie sieciowego centrum druku w każdym domu – przesłania na papier np. przepisu na ulubioną potrawę bezpośrednio z komórki czy tabletu może odbyć się natychmiast po kliknięciu „print”.

Miłośnicy fotografii także znajdą w ofercie drukarek z ITS coś dla siebie. Są to modele L800, L850 oraz L1800 – dwa pierwsze to urządzenia A4, kolejny może wydrukować nawet format A3 – wszystkie wyposażone zostały w dodatkowe tusze Light Cyan oraz Light Magenta, które wpływają na polepszenie jakości drukowanych zdjęć. Warto ponownie podkreślić fakt niebywale niskiego kosztu wydruku – zdjęcie w standardowym formacie 10×15 to koszt poniżej 16 groszy (nie licząc kosztu papieru), a więc znacznie taniej niż w tradycyjnych laboratoriach foto.

Wszystkie drukarki serii L korzystają z doskonałych, niezwykle precyzyjnych głowic drukujących Micro Piezo. Jest to technologia przeniesiona do małych urządzeń wprost z potężnych maszyn wielkoformatowych – technologia ta gwarantuje doskonałe wydruki oraz niebywałą trwałość mechanizmu drukującego. I jeszcze dobra wiadomość dla ekologów: drukarki Epson zużywają 95% mniej prądu niż drukarki laserowe, a co za tym idzie są ekologiczne i jeszcze bardziej ekonomiczne!

XXI wiek jak widać nie oznacza jeszcze końca druku – firma Epson po raz kolejny pokazuje, że połączenie wysokiej jakości z niskimi kosztami eksploatacji sprawia, że drukarki oraz urządzenia wielofunkcyjne bronią się, a zarazem mogą z powodzeniem ułatwić życie oraz pracę wszystkim, którzy chcą mieć wszystkie materiały na wyciągnięcie ręki.