Epson – drukarki dla każdego

Od wielu lat mówi się o zmierzchu ery drukowania. Wszechobecna cyfryzacja – tablety, komórki są wszędzie, nie są jednak w stanie zagrozić poczciwym drukarkom. Każdego dnia spotykają nas sytuacje, w których to informacja wydrukowana na papierze, niewymagającym przecież dostępu do sieci czy ładowania baterii, sprawdza się najlepiej. Szkoła, praca, dzielenie się zdjęciami z wakacji czy spotkań rodzinnych, to sytuacje, gdzie drukarki są niezastąpione, z racji wygody oraz estetyki, bo przecież nawet najdroższa cyfrowa fotoramka nie dorówna pięknemu zdjęciu na papierze.

Codzienność ucznia i studenta przepełniona jest wieloma godzinami nauki w szkole czy na uczelni, zaś w domu dochodzą dodatkowe obowiązki. W tej sytuacji warto zadbać o każdą minutę dla siebie, w czym może nam pomóc właśnie drukarka. Prace domowe, dokumenty, przepisy kuchenne, wskazówki dojazdu, zdjęcia – przecież z tego wszystkiego znacznie poręczniej korzysta się w postaci fizycznego wydruku, a nie plików na dysku!

OK… ale mówi się, że druk nie jest tani – kartridże kosztują krocie i bardzo szybko się kończą. Na szczęście nie jest to już prawda! Epson wyszedł naprzeciw potrzebom użytkownika, tworząc oryginalny system stałego zasilania w atrament – Ink Tank System (ITS)!

ITS jest rozwiązaniem wprowadzonym przez firmę Epson w modelach drukarek serii L oraz M. Wykorzystuje on pojemne zbiorniki na atrament, które użytkownik napełnia bezpośrednio z dużych, oryginalnych, 70 mililitrowych butelek z tuszem. System ITS zapewnia niebywale niskie koszty druku – wydrukowania jednej strony A4 mono to mniej niż 1 grosz, a kolorowej niecałe dwa grosze! Jest to nawet do 90% niższy koszt wydruku jednej strony niż w konkurencyjnych drukarkach!

To nie wszystko! Skalę oszczędności poznamy, gdy weźmiemy pod uwagę, że koszt wydruku całej ryzy papieru z użyciem ITS kosztuje nas niecałe 5 złotych – a to oznacza naprawdę ekstremalnie niskie koszty wydruku. Dlaczego tak to podkreślamy? Jak wspominaliśmy wcześniej każdy dzień niesie niezliczone możliwości wykorzystania drukarki, a dzięki firmie Epson użytkownik nie musi zastanawiać się, czy go na to stać.

Urządzenia Epson serii L to drukarki oraz urządzenia wielofunkcyjne, które z powodzeniem można wykorzystać zarówno w domu jak i małej firmie. Modele L110, L210, L300 docenią użytkownicy szukający po prostu sprzętu gwarantującego wysoką jakość wydruku, bez drenowania portfela jego posiadacza.

Kolejne modele – L355 oraz L550 łączą w sobie drukarkę ze skanerem z funkcją kopiowania, a więc są prawdziwymi kombajnami roboczymi. Najwyższy model L550 to maszyna wyposażona w zautomatyzowany podajnik (ADF), który ułatwia skanowanie dużych partii dokumentów, co pozwala na oszczędność czasu np. pracowników małych biur i firm (SOHO). Drukarka L355 posiada dodatkowo moduł WiFi, co umożliwia stworzenie sieciowego centrum druku w każdym domu – przesłania na papier np. przepisu na ulubioną potrawę bezpośrednio z komórki czy tabletu może odbyć się natychmiast po kliknięciu „print”.

Miłośnicy fotografii także znajdą w ofercie drukarek z ITS coś dla siebie. Są to modele L800, L850 oraz L1800 – dwa pierwsze to urządzenia A4, kolejny może wydrukować nawet format A3 – wszystkie wyposażone zostały w dodatkowe tusze Light Cyan oraz Light Magenta, które wpływają na polepszenie jakości drukowanych zdjęć. Warto ponownie podkreślić fakt niebywale niskiego kosztu wydruku – zdjęcie w standardowym formacie 10×15 to koszt poniżej 16 groszy (nie licząc kosztu papieru), a więc znacznie taniej niż w tradycyjnych laboratoriach foto.

Wszystkie drukarki serii L korzystają z doskonałych, niezwykle precyzyjnych głowic drukujących Micro Piezo. Jest to technologia przeniesiona do małych urządzeń wprost z potężnych maszyn wielkoformatowych – technologia ta gwarantuje doskonałe wydruki oraz niebywałą trwałość mechanizmu drukującego. I jeszcze dobra wiadomość dla ekologów: drukarki Epson zużywają 95% mniej prądu niż drukarki laserowe, a co za tym idzie są ekologiczne i jeszcze bardziej ekonomiczne!

XXI wiek jak widać nie oznacza jeszcze końca druku – firma Epson po raz kolejny pokazuje, że połączenie wysokiej jakości z niskimi kosztami eksploatacji sprawia, że drukarki oraz urządzenia wielofunkcyjne bronią się, a zarazem mogą z powodzeniem ułatwić życie oraz pracę wszystkim, którzy chcą mieć wszystkie materiały na wyciągnięcie ręki.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.