14-letni Windows XP nadal ma więcej użytkowników, niż Windows 8.x

Co prawda Microsoft rok temu przestał wspierać Windowsa XP, jednak niektórzy zupełnie się tym faktem nie przejęli. 20% wszystkich użytkowników systemu Windows, nadal korzysta z wersji XP.

Co więcej, Windows XP nadal może pochwalić się 16,94% udziałów, jeśli chodzi o desktopy – to znowu więcej niż Windows 8 i Windows 8.1 razem wzięte.

Specjaliści z Microsoft z pewnością mają niemały problem z obecną sytuacją. Według danych z końca marca, Windows 8.1 zdobył 10,55% rynku desktopowego – to znacznie lepszy wynik od Windowsa 8, który może pochwalić się zaledwie 3,52%. Oczywiście aktualizacja do Windowsa 8.1 jest darmowa dla każdego użytkownika Windows 8, więc równie dobrze udziały obu tych systemów można sumować (a przy okazji: zastanawiać się dlaczego niektórzy nie skorzystali z darmowej aktualizacji).

Niekwestionowanym liderem jest oczywiście Windows 7, z udziałem na poziomie 58,04%. Dane te zostały zebrane przez serwis Net Applications i dotyczą systemów instalowanych w poszczególnych miesiącach. Jedynym momentem, w którym Windows 8/8.1 był przez chwilę bardziej popularny od starego, dobrego XP-ka, był listopad 2014. Osiągnięte wtedy 18,65% udziałów w rynku dla Windowsa 8 i 8.1 to jak dotąd najlepszy wynik najnowszego produktu Microsoftu.

0
Źródło: hot hardware
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.