6 minut – tyle potrzeba, by stworzyć obiekt na tej drukarce

Budowanie obiektów warstwa po warstwie to proces, który zajmuje współczesnym drukarkom 3D naprawdę dużo czasu. Na szczęście coś jest na rzeczy - na rynku zaczynają pojawiać się innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich jest projekt grupy Gizmo 3D.

W poprzednim miesiącu pisaliśmy Wam o drukarce firmy Carbon 3D, która potrafi drukować obiekty z rewolucyjną prędkością (min. 25 razy szybciej niż konkurencyjne urządzenia). Już niedługo na Kickstarterze pojawi się jednak inny, nie mniej ciekawy projekt. Gizmo 3D również wykorzystali pojemnik z płynem (żywicą) oraz strumienie światła, które nadają kształtu obiektowi poprzez utwardzanie materiału (Direct Light Processing).

W porównaniu jednak do innych metod tutaj obiekt nie jest drukowany warstwami, lecz za jednym zamachem, co pozwala znacznie skrócić cały proces tworzenia. Twórca przyznaje, że wzbogacił technologię DLP o specjalny patent, który wyjawi dopiero w momencie rozpoczęcia kampanii na Kickstarterze. Według zapowiedzi drukarka zespołu Gizmo 3D potrafi wydrukować obiekt o rozmiarach 15,5 cm x 8 cm x 2,5 cm i rozdzielczości 50 mikronów w zaledwie 6 minut.

A ile przyjdzie nam zapłacić za drukarki wyposażone w taką technologię? Minimum 2,5 tys. dolarów. Tyle bowiem ma kosztować najmniejszy model drukarki. Największe modele mają być dostępne za 6 tys. dolarów. Jeśli będziemy chcieli skorzystać z dodatkowej opcji podwajającej szybkość druku konieczne będzie wydanie 2,5 tys. dolarów ekstra.

0
Źródło: Gizmodo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.