Acer stworzył tablet dla szkół

Acer zaprezentował nowy Acer Iconia Tab 10 dla szkół. Tablet z systemem Android został stworzony z myślą o podniesieniu zaangażowania uczniów, usprawnieniu uczenia się i współpracy oraz udostępnieniu nauczycielom różnorodnych narzędzi edukacyjnych. Administratorom udostępnia narzędzia do zarządzania zasobami i salami lekcyjnymi. Acer Iconia Tab 10 jest przeznaczony do środowisk klasowych. Konstrukcja posiada wyświetlacz 10" Full HD pokryty szkłem Corning Gorilla Glass 4 z powłoką zapobiegającą pozostawianiu odcisków palców oraz funkcjami uprzyjemniającymi uczenie się.

Wraz z upowszechnieniem technologii w klasach, szkoły dążą do wdrażania urządzeń łatwych w użyciu, trwałych, prostych w zarządzaniu i przystępnych cenowo, aby służyły pomocą w nauce przez całe życie,

powiedział Maverick Shih, prezes Acer BYOC and Tablet Business Group.

Acer Iconia Tab 10 dla edukacji to doskonały wybór dla okręgów wprowadzających nową technologię w całych szkołach w zakresie inicjatyw indywidualnych, a nawet pojedynczej pracowni mobilnej. Trwała konstrukcja, wyświetlacz Full HD i funkcje interaktywne sprawią, że nauka będzie bardziej twórcza i oparta na współpracy.

Acer Iconia Tab 10 został stworzony z myślą o edukacji, dlatego ma być trwały i sprostać intensywnemu użytkowaniu w szkołach i salach lekcyjnych. Wzmocniona rama przednia jest rzekomo odporna na uginanie, a tylna obudowa jest wykonana z użyciem włókna mineralnego nadającego jej wytrzymałość. Kolejną zaletą jest antypoślizgowe, teksturowane wykończenie, które ma być wygodne w użytkowaniu i ułatwiać uczniom pewne trzymanie tabletu.

Wyświetlacz o przekątnej 10,1″ jest również trwalszy dzięki szkłu Corning Gorilla Glass 4 odpornemu na uszkodzenia i zarysowania. Powłoka zapobiegająca pozostawianiu odcisków palców utrzymuje wyświetlacz w czystości i ogranicza smugi. Wyświetlacz 10,1″ o rozdzielczości 1920×1200 korzysta z technologii Zero Air Gap dla jaśniejszych obrazów i lepszej widoczności w świetle dziennym, aby uczniowie mogli zabrać tablet ze sobą na zajęcia i ćwiczenia na świeżym powietrzu. Ponadto, w celu czytania uczniowie mogą włączyć w Iconia Tab 10 tryb czytania, aby ograniczyć szkodliwą emisję światła niebieskiego nawet o 60%, redukując zmęczeniu oczu. Iconia Tab 10 waży 540 g i mierzy 260 x 176 x 9,7 mm.

Nowy tablet wykorzystuje technologię Acer Precision Plus, która umożliwia bardziej zróżnicowane i precyzyjne tworzenie materiałów. Tablety z czujnikami dotyku Acer Precision Plus są 2,5 raza bardziej czułe niż tablety z tradycyjnym ekranem dotykowym i umożliwiają uczniom pisanie, rysowanie i tworzenie za pomocą cieńszego rysika mierzącego 2 mm. Dzięki tej dodatkowej precyzji uczniowie mogą również lokalizować elementy na ekranie z większą dokładnością i unikać błędów.

Iconia Tab 10 dla szkół jest wyposażony także w pakiet Acer Iconia obejmujący narzędzia twórcze i dotykowe ułatwiające uczniom pracę i zapewniające szybki dostęp do często używanych aplikacji za pomocą gestów dotykowych. W skład pakietu wchodzi EZ Note do notatek, EZ Snap do zrzutów ekranu, EZ WakeUp do uruchamiania tabletu za pomocą gestu oraz widżet EZ Gadget do szybkiego dostępu do najważniejszych narzędzi.

Acer Iconia Tab 10 umożliwia do 5 godzin pracy, więc uczniowie mogą go używać na kilku lekcjach w ciągu dnia. Iconia Tab 10 wykorzystuje czterordzeniowy procesor Intel Atom, który umożliwia obsługę kilku kart i aplikacji jednocześnie. Nowy tablet posiada 2 GB DDR3 RAM-u, a także 16 GB, 32 GB lub 64 GB pamięci. Współdzielenie filmów i podłączanie urządzeń peryferyjnych to tabletu jest możliwe dzięki USB 2.0, NFC i Bluetooth 4.0. Czytnik kart SD obsługuje karty pamięci do 64 GB i umożliwia dostęp do plików oraz ich przesyłanie.

Acer Iconia Tab 10 będzie dostępny w maju w cenie od 899 PLN. Szkoły mogą dokupić kilka dodatkowych akcesoriów, aby jeszcze bardziej usprawnić naukę przy użyciu Acer Iconia Tab 10. Obejmują one rysik, folię ochronną, futerał, osłonę i bezprzewodową stację dokującą klawiatury.

Powiązane treści:

Jaki tablet GoClever wybrać?

0
Źródło: Acer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.