Adobe Character Animator – rewelacyjne uproszczenie dla animatorów

Adobe zapowiedział szereg nowości dla Creative Cloud. Oprócz kilku usprawnień w zakresie dostępu do bibliotek i automatycznego śledzenia twarzy firma zaprezentowała całkiem nowy program, który zachwyci amatorów animacji.

Character Animator pozwala zaimportować stworzone wcześniej w Illustratorze lub Photoshopie postacie 2D, by poddać je automatycznej animacji. Aby wszystko działało jak należy wszystkie kończyny postaci i jej elementy (oczy, usta, brwi itp.) muszą być odpowiednio nazwane i umieszczone na osobnych warstwach. Następnie obraz z kamery wykrywający twarz użytkownika nadaje postaci te same ruchy. W ten sposób otrzymujemy prosty w obsłudze program do motion capture w czasie rzeczywistym.

Dodatkowo możemy wspomagać się myszką i skrótami klawiaturowymi. Program automatycznie synchronizuje też ruch ust postaci z głosem użytkownika. Wszelkie zmiany w powiązanych programach (np. edycja wyglądu postaci) aktualizują się także w czasie rzeczywistym. Character Animator może nie pozwoli nam na stworzenie w domowym zaciszu spektakularnych animacji rodem z hollywoodzkich produkcji, ale uprości sam proces tworzenia filmów animowanych.

Na ten moment narzędzie jest w trakcie testów i Adobe przymierza się do opublikowania wersji preview. Nie wiadomo jednak dokładnie kiedy to nastąpi.

0
Źródło: Blogs.adobe.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.