Amazon zostawi twoje zamówienie w bagażniku twojego samochodu!

Znowu minęliście się z kurierem? Sąsiad, u którego zostawił waszą paczkę właśnie pojechał na działkę? Ktoś się nie bał i... zabrał ją sobie spod waszych drzwi? Amazon wie jak temu zaradzić. O ile pozwolicie mu na dostęp do waszego samochodu.

Już w maju, niemiecki oddział sklepu internetowego Amazon uruchomi nowy, testowy program dla członków Amazon Prime, którzy zakupy zrobione w internetowym sklepie będą mogli zamówić bezpośrednio do… bagażnika swojego samochodu!

Gdzie tkwi haczyk? Oprócz członkostwa w Amazon Prime i przebywania na terenie Niemiec, musicie jeździć jednym z nowych modeli Audi. Jeśli wasz model oferuje dostęp bezkluczykowy, wyposażony jest w moduł GPS i oferuje zdalny, bezprzewodowy dostęp do swojego komputera pokładowego, kurier z zakupami ze sklepu Amazon będzie mógł sprawdzić gdzie zaparkowaliście, podjechać na miejsce, uzyskać chwilowy dostęp do waszego samochodu, dzięki czemu otworzy sobie bagażnik i tam zostawi waszą paczkę.

Brzmi wspaniale. Obawiamy się jednak, że nową metodą zainteresują się hakerzy, którzy chociażby dla zabawy postarają się, żeby nie tylko kurierzy DHL (firma ta będzie współpracować z firmą Amazon przy tym projekcie) mieli możliwość dostępu do świeżutkich modeli Audi.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.