Build 2015: Windows 10 to raj dla programistów

Podczas trwającej właśnie konferencji Microsoft zaprezentował jedną z największych zalet swojego nowego systemu operacyjnego - jego uniwersalność. Z Windows 10 jednocześnie będziemy mogli korzystać na smartfonach, tabletach, komputerach, Xbox One czy goglach Hololens.

Koniec z tworzeniem tych samych aplikacji na różne urządzenia. Od teraz programiści wykorzystają jeden kod, który zadziała na każdym urządzeniu z Windows 10. Koniec z problemem skalowania! Podczas konferencji zaprezentowano aplikację USA Today. Wystarczyła godzina kosmetycznych poprawek, by programiści posiadający wersję desktopową przygotowali jej odpowiednik na Xbox One prezentujący tylko klipy z serwisu.

Apki będzie można tworzyć jak najmniejszym kosztem. Microsoft przedstawił na konferencji cztery proponowane rozwiązania dotyczące przenoszenia do Windows 10 działającego na innych platformach oprogramowania – zarówno Androida jak i iOS. Do każdej apki da się przypisać funkcjonalność Windowsa np. kafelki czy osiągnięcia z Xbox Live. Nawet posiadając tylko stronę internetową będzie można na jej podstawie szybko stworzyć prosty program.

W ten sposób developerzy będą mogli więcej zarabiać na swoich aplikacjach. Oprócz tego możemy spodziewać się także nowego oblicze Windows Store, który zaoferuje dodatkowe sposoby monetyzacji – rozszerzone reklamy, subskrypcje itp.

Microsoft spodziewa się, że w ciągu 2-3 lat Windows 10 trafi na miliard urządzeń.

0
Źródło: Konferencja Microsoftu
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.