Cyanogen końcy definitywnie współpracę z OnePlus

Już od pewnego czasu widać było, że współpraca między obu firmami nie układa się najlepiej.

OnePlus One, czyli pierwszy telefon firmy OnePlus, okazał się prawdziwym przebojem – co do tego nie ma wątpliwości. Natomiast teorie tłumaczące tę jego niezwykłą popularność są już różne – jedni mówią o świetnej jakości wykonania i bardzo dobrych podzespołach, inni o rewelacyjnej relacji oferowanych możliwości w stosunku do ceny, a jeszcze inni (na przykład Kirk McMaster, prezes Cyanogenu) są pewni, że duża w tym zasługa wykorzystywanej nakładki CyanogenMod.

Cóż, zapewne wszystkie te teorie są w mniejszym lub większym stopniu prawdziwe, ale to już niestety przeszłość. OnePlus na początku tego miesiąca oficjalnie ogłosiło dostępność swojej własnej wersji Androida o nazwie OxygenOS, którego najważniejsze cechy obejrzeć możecie na poniższym filmie:

Gwoździem do trumny między obiema firmami okazało się jednak wystąpienie wspomnianego już szefa Cyanogenu, który na konferencji w Pekinie oficjalnie poinformował o zakończeniu współpracy z OnePlus. Zamiast tego Kirk McMaster dąży do zacieśnienia relacji z chińskimi producentami OEM-owymi. No i oczywiście wieszczy, że kolejne smartfony OnePlus-a, już bez CyanogenMod na pokładzie, nie odniosą już tak dużego sukcesu rynkowego.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.