Kwietniowa aktualizacja Xbox One już dostępna

Kwietniowa aktualizacja systemowa Xbox One została udostępniona użytkownikom. Rozszerzenie wprowadza szereg usprawnień dla konsoli w zakresie czatu grupowego oraz systemu powiadomień dla gracza, sprawiając, że korzystanie z konsoli Xbox One jest przyjemniejsze.

Dwie funkcje testowane w ramach kwietniowego programu Xbox Preview – wiadomości głosowe i dedykowane serwery dla grup, pozostają obecnie w fazie próbnej, na czas analizy zgromadzonych od użytkowników informacji.

Aktualizacje czatu w grupie

Microsoft kontynuuje usprawnianie czatu w grupie. W ubiegłym miesiącu funkcja czatu została uzupełniona o dodatkowe ikony i powiadomienia pozwalające na śledzenia stanu połączenia i czułości mikrofonu. Tym razem dodano informację, która może pomóc w przypadku, gdy coś przeszkadza w uczestnictwie w czacie w grupie. Jeśli potrzebujemy pomocy z mikrofonem lub sensorem Kinect, lub jeśli coś (np. ustawienia prywatności uniemożliwiają czat, zostaniemy o tym poinformowani bezpośrednio w aplikacji Grupa.

Linki do centrum gry

W lutym wprowadzono na konsoli centra gier, zawierające najnowsze informacje i rozszerzenia do gier, popularne klipy wideo, materiały z produkcji i wiele więcej. Jeżeli chcemy przejść do centrum gry z osiągnięć, zrzutów ekranu czy klipów z gier w naszym kanale aktywności, to możemy to teraz zrobić. Wystarczy otworzyć dany element z aktywności i wybrać obrazek gracza znajdujący się po prawej stronie. Przejdziemy bezpośrednio do centrum danej gry.

Powiadomienia o osiągnięciach

Dotychczas, powiadomienia o osiągnięciach zawierały wyłącznie ich nazwę oraz liczbę zdobytych punktów Gamerscore. W kwietniu dodano opis osiągnięcia w obszarze powiadomienia. Gdy zdobędziemy następne osiągnięcie, pojawi się dodatkowa linijka tekstu w notyfikacjach. Nie musimy już więcej domyślać się dlaczego otrzymaliśmy to osiągnięcie. W oparciu o komentarze użytkowników przedłużono też czas wyświetlania się powiadomienia oraz usprawniono przechodzenie do zakładki Osiągnięcia z belki powiadomienia.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.