Możecie już zamawiać Intel Compute Stick: najmniejszego peceta na świecie

Do wyboru z Windowsem 8.1 i Ubuntu 14.04

Czterordzeniowy Intel Atom Z3735F 1,33 GHz (można go podkręcić do 1,83GHz), 2GB pamięci RAM, 32GB pamięci wewnętrznej eMMC, obsługa kart microSD, Wi-Fi (802.11b/g/n), Bluetooth 4.0, jedno złącze USB (tak, chodzi o duże USB) i wyjście HDMI w wersji 1.4a – tak po krótce prezentuje się Intel Computer Stick.

Komputer dostępny jest w dwóch wersjach, które różnią się ceną i zainstalowanym systemem operacyjnym. Wersja z Windows 8.1 kosztuje 149 dolarów (555 PLN), czyli drożej od wersji z Linuxem (Ubuntu 14.04), która kosztuje 110 dolarów. Szkoda, że Intelowi nie udało się spełnić obietnic składanych podczas targów CES, według których wersja z Linuxem miała kosztować 89 dolarów, ale i tak nie jest źle.

Intel Computer Stick może okazać się najlepszym komputerem mini-pc, jaki trafi na rynek w tym roku. Jego możliwości, bardzo niewielki rozmiar i to, że można podłączyć go bezpośrednio do dowolnego ekranu, który posiada złącze HDMI w połączeniu z niewielką ceną mogą być strzałem w dziesiątkę, wykonanym przez firmę Intel.