PocketBook Touch Lux 3: nowy faworyt z ekranem E Ink Carta

Najnowsze urządzenie, będące następcą popularnego zdobywcy Red Dot Design Award, już za tydzień będzie dostępne w Polsce.

Dzięki wykorzystaniu technologii E Ink Carta tekst wyświetlany na ekranie PocketBook Touch Lux 3 ma wyższy kontrast (o 50%) i lepszą widoczność w słońcu (o 20%) w porównaniu z wcześniejszymi rozwiązaniami E Ink. Rozdzielczość HD (1024×758 pikseli) jest gwarancją doskonałej ostrości czcionek i grafik w czytanych e-bookach.

„Po sukcesach dwóch poprzednich modeli z serii Touch Lux zdecydowaliśmy się na kolejny czytnik tej rodziny – Touch Lux 3”,

wyjaśnia Maksym Zhelezniak, Szef Działu Sprzedaży PocketBook S.A. na obszar Europy Środkowej i Wschodniej.

„Zależało nam, aby użytkownicy mieli jeszcze większy komfort podczas e-czytania, dlatego skorzystaliśmy z wyświetlaczy E Ink Carta. Dzięki nim rozdzielczość jest wyższa, a tekst bardziej wyraźny i czytelny”.

Podobnie jak poprzednie modele z tej linii najnowszy czytnik wyposażony został w przednie podświetlenie, 4 GB pamięci wewnętrznej oraz gniazdo na kartę microSD o pojemności do 32 GB. Z procesorem o taktowaniu 1 GHz i 256 MB pamięci operacyjnej RAM urządzenie zapewnia płynne czytanie i szybką reakcję niezależnie od użytkowanej aplikacji.

PocketBook Touch Lux 3

obsługuje bez konwersji pliki tekstowe w 18 formatach oraz obrazy z rozszerzeniami JPEG, BMP, PNG i TIFF.

Urządzenie dostępne w trzech kolorach – białym, szarym i czarnym – ma wbudowane łącze Wi-Fi, za pośrednictwem którego użytkownik może korzystać z dostępu do usług internetowych, takich jak Dropbox ,

Send-to-PocketBook

oraz

PocketBook Sync.

Sugerowana cena PocketBook Touch Lux 3 wynosi 529 zł .