Rewelacyjna sprzedaż iPhone’ów w pierwszym kwartale tego roku

Apple pochwalił się wynikami finansowymi za pierwszy kwartał tego roku (drugi kwartał fiskalny). Po raz kolejny padł rekord sprzedażowy!

28 marca zakończył się dla Apple drugi kwartał fiskalny tego roku. Firma sprzedała 61,1 mln iPhone’ów i mimo, że jest to wynik nieco gorszy od czwartego kwartału 2014 roku (74,5 mln iPhone’ów) to w porównaniu do tego samego okresu z ubiegłego roku, aż o 40% wyższy (43,7 mln iPhone’ów).

Sprzedaż pozostałych produktów Apple przedstawia się następująco:

  • iPady – 12,6 mln sztuk. W porównaniu do tego samego okresu z ubiegłego roku iPady sprzedały się gorzej (16,3 mln szuk)
  • komputery Mac – 4,5 mln sztuk. Tu sprzedaż utrzymuje się na porównywalnym poziomie. Udało się sprzedać 400 tys. egzemplarzy więcej niż w roku ubiegłym (4,1 mln)
  • Usługi (dochody z iTunes, App Store, Apple Pay, licencji itp) – osiągnięto 4,9 miliardów przychodu (9% więcej niż w roku ubiegłym)
  • Inne produkty (iPody, Apple TV, Beats, akcesoria) osiągnięto 1,6 miliardów przychodu (10% mniej niż w roku ubiegłym)

Ogólnie Apple udało się osiągnąć 58 miliardów dolarów przychodu (zysk 13,6 mld dolarów) – aż o 27% więcej niż w roku ubiegłym.

0
Źródło: 9to5mac.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.