Smart Boy – przystawka do iPhone’a 6 Plus, która zamieni go w… Game Boya

Hyperkin - developer sprzętu dedykowanego miłośnikom gier retro - na swoim fanpage'u 1 kwietnia zademonstrował projekt, który cieszył się tak wielkim powodzeniem w sieci, że postanowiono wdrożyć go w życie.

Smart Boy to przystawka przypominająca Game Boya Color – ma D-pada, dwa przyciski funkcyjne, przyciski Start i Select oraz baterię mającą wystarczyć na 5 godzin zabawy. A co z ekranem? Zastąpi go wyświetlacz naszego smartfona. Docelowo Hyperkin ma stworzyć obudowy pasujące do różnych modeli, ale w pierwszej kolejności Smart Boy będzie kompatybilny z iPhonem 6 Plus. Co więcej nie chodzi tu bynajmniej tylko o emulację na smartfonie hitów z konsoli Nintendo, ale o wykorzystanie oryginalnych kartridży, które byłyby montowane w tylnej części urządzenia.

Gdy wiele osób myślało, że Hyperkin tylko żartuje z okazji 1 kwietnia, producent tak naprawdę badał grunt pod swój pomysł. A ponieważ spotkał się on z ciepłym przyjęciem postanowił wdrożyć go w życie:

„Wygląda na to, że Wy wspaniali ludzie, naprawdę tego chcecie, więc Smart Boy trafił właśnie do produkcji. Dziękujemy za Waszą entuzjastyczną reakcję” – możemy przeczytać na fanpage’u producenta. Na razie nie wiadomo ile może kosztować urządzenie, ani kiedy pojawi się na rynku. Swoją drogą ciekawe czy taki gadżet będzie tańszy niż kupno zwykłego Game Boya…

0
Źródło: eurogamer.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.