W sieci komórkowej Google nie będzie opłat za roaming

Jak wejść z przytupem na rynek, który jest już niemiłosiernie zapchany przez wielu operatorów, ostro rywalizujących ze sobą pod względem cen i jakości usług? Proste - trzeba zaoferować coś extra.

Już kilka miesięcy temu informowaliśmy, że Google prawdopodobnie jeszcze w tym roku zamierza wejść w nowy dla tej firmy sektor rynkowy i świadczyć usługi jako operator komórkowy. W tamtym momencie wiadomo było niewiele – zapowiedź konkurencyjnych cen oraz współpraca (jeśli chodzi o wykorzystanie infrastruktury) z sieciami T-Mobile i Sprint.

Obecnie pojawiła się nowa ciekawa informacja, która nie tylko potwierdza ogólne plany Google, ale też – zgodnie ze zwyczajami tej firmy – zapowiada nowatorskie podejście do kwestii zarabiania pieniędzy na usługach. Zamiast obciążać użytkowników dodatkowymi połączeniami w ramach roamingu, Google zamierza zaoferować „darmowe” połączenia w dowolnym miejscu na świecie – darmowe, czyli kosztujące tyle samo, co na terenie macierzystego kraju operatora. Prawdopodobnym partnerem Google’a w tej niezwykłej promocji będzie firma Hutchison Whoampa, właściciel między innymi sieci Three oraz (niedługo) 02, również oferująca swoim klientom brak dodatkowych kosztów związanych z roamingiem.

Cóż, pozostaje zatem zacząć się zastanawiać, na czym w takim razie będzie chciało zarabiać Google? Konieczność wyświetlenia dodatkowych reklam? Raczej nie. Prędzej zgoda na udostępnienie danych o naszym zachowaniu, podróżach, sposobie wykorzystywania telefonu itd. Danych, które Google będzie mogło później sprzedać reklamodawcom.

0
Źródło: Telegraph.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.