Windows Redstone to pierwszy „service pack” do Windowsa 10

Kolejna nazwa kodowa Microsoftu, po "Blue" i "Treshold", którą warto zapamiętać to Redstone. Premiera Windowsa 10 zbliża się do nas wielkimi krokami, więc Microsoft postanowił uchylić rąbka tajemnicy zmian, które czekają dziesiątkę w niedalekiej przyszłości.

Windows Redstone doda kilka nowych funkcjonalności do Windowsa 10, które nie zostały przygotowane na czas premiery systemu. Możemy się również spodziewać większej stabilności i… tak, wstępne informacje sprawiają, że Windows Redstone wydaje się być starym, dobrym service packiem, do których mogliśmy przyzwyczaić się podczas korzystania z poprzednich wersji systemu Microsoftu.

Oprócz nowości dla użytkowników domowych, Redstone może mieć coś wspólnego z planowaną na 2016 rok premierą nowego Windows Server. Jeśli tak jest, to jak na razie nie znamy żadnych konkretów, które mogłyby połączyć te dwa projekty Microsoftu.

Oprócz tego, że Redstone się pojawi, wiemy, że udostępniony będzie w dwóch częściach: pierwsza zostanie udostępniona w czerwcu 2016, druga w październiku. Sama nazwa Redstone pochodzi z gry Minecraft, którą Microsoft kupił od Notcha (twórca gry). Nie mamy pojęcia, co Redstone oznacza w tym kontekście, jednak Microsoft lubi nazywać swoje nowe projekty w tym stylu, weźmy chociażby takie nazwy, jak Spartan, czy Cortana, które wywodzą się z kolei z serii gier Halo.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.