Braigo 2.0 to drukarka Microsoftu dla niewidomych

Co ciekawe, twórcą urządzenia jest 12-latek Shubham Banerjee, który pierwszą wersję drukarki zbudował z klocków LEGO na konkurs naukowy.

Drukarka nazwana przez chłopca Braigo (połączenie „Braille’a” i „LEGO”) została stworzona z zestawu LEGO Mindstorms EV3 i dodatkowych materiałów (np. rolki papieru), których koszt w sumie nie przekroczył 350$. Drukarka potrafi wydrukować wszystkie litery alfabetu. Nie jest to jeszcze urządzenie doskonałe. Chłopiec przyznaje, że litery drukowane są jedna pod drugą, a mechanicznemu elementowi z igłą zajmuje około 7 sekund przygotowanie każdego znaku. Korzystanie z drukarki jest jednak tak proste, że nawet młodsze dzieci mogą sobie z tym poradzić.

Pomysłem zachwyciła się firma Microsoft, która postanowiła wesprzeć młodego wynalazcę i pomóc stworzyć mu nieco ulepszoną wersję jego urządzenia. Do tego też gigant z Redmond chce stworzyć interfejs, który współpracowałby z Braigo i dostępny byłby bezpośrednio w systemach Windows. Miło, że tacy giganci jak Microsoft nie zapominają o pomocy dla niepełnosprawnych. Miło również, że Microsoft potrafi potraktować wynalazek nastolatka na tyle poważnie, żeby zapewnić mu tak ogromne wsparcie.

0
Źródło: reviewsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.