Dzięki przystawce Palette druk 3D nabiera kolorów!

Drukarki 3D powoli stają się coraz tańsze - głównie za sprawą Kickstartera, który jest wylęgarnią ciekawych pomysłów. Większość producentów skupia się jednak na obniżeniu kosztów produktu, a nie jego ewolucji. Inaczej jest w przypadku The Pallete.

Stworzenie takiej makiety pokoju jak ta widoczna po prawej stronie zdjęcia jest oczywiście możliwe na obecnych drukarkach 3D. Wiąże się to jednak z drukowaniem każdego elementu oddzielnie, wymianą filamentów i klejeniem. Pracochłonny i żmudny proces.

Na szczęście dzięki The Palette będziemy mogli tworzyć kolorowe obiekty w tym samym czasie co ich monochromatyczne odpowiedniki. Urządzenie jest przystawką, która pasuje do wielu typów drukarek (m.in takich, które wykorzystują filament o średnicy 1,75 mm i używają języka G-code). Maksymalnie umieścimy w niej cztery różne kolory włókien (równie dobrze możemy włożyć do jednego z podajników materiał przewodzący, by tworzyć obwody elektryczne). Oczywiście sam projekt obiektu musi być także zmodyfikowany, ale cały proces druku przebiega już automatycznie. Nie musimy nic wymieniać ani kleić.

Pierwsze egzemplarze The Palette rozeszły się błyskawicznie na Kickstarterze. Na ten moment za urządzenie trzeba zapłacić 849 dolarów.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.