Jak zostać pedofilem?

Walka o ochronę prywatności w Internecie niejednokrotne przybiera absurdalne formy. Przekonał się o tym pewien Australijczyk, ojciec trójki dzieci, który próbował wysłać fotkę z Darthem Vaderem swoim pociechom.

Pewien Australijczyk podczas zakupów w hipermarkecie w Melbourne zauważył plakat promujący Gwiezdne Wojny, na którym widniał Darth Vader. Postanowił zrobić sobie z nim zdjęcie kamerą do wideorozmów w jego telefonie i wysłać dzieciakom. Pech chciał, że w tym samym momencie główny aparat jego telefonu był skierowany w stronę innych dzieci.

Matka jednego z nich uznała, że z całą pewnością jest pedofilem fotografującym swoje przyszłe ofiary. Zrobiła mu zdjęcie i umieściła na Facebooku, podpisując go jako „zboczeniec”. Zdjęcie z jej posta udostępniono ponad 20 tysięcy razy, a nieszczęsny Australijczyk stał się powszechnie znany w swoim mieście jako pedofil.

Nieszczęśnik zgłosił sprawę na policję, próbując oczyścić swoje imię. Jak zeznawał, był to na dodatek pierwszy „selfik”, jaki wykonywał w życiu. Zamierza też pozwać nadgorliwą kobietę. Ta zrozumiała swoją pomyłkę i usunęła swojego posta, ale nie była już w stanie usunąć udostępnień innych osób. Twierdzi, że od czasu zajścia anonimowi internauci grozili jej śmiercią, a jej dzieci musiały trafić pod opiekę psychologa.

Moje dzieci cierpią z powodu mojej głupiej pomyłki — stwierdziła, przepraszając za to, co zrobiła.

0
Źródło: Sky News
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.