Lenovo Magic View, czyli smartwatch z podwójnym ekranem

Podczas wczorajszej konferencji Lenovo zaprezentowało kilka koncepcji, które będzie rozwijać w najbliższym czasie. Oprócz smartfona z laserowym projektorem pokazano także działający prototyp smartwatcha posiadającego drugi ekran.

W Lenovo Magic View pod okrągłą tarczą zegarka na pasku znajdziemy dodatkowy ekran VID (Virtual Interactive Display), który z odległości wydaje się zaciemniony. Dopiero po przyłożeniu go do oka zobaczymy pełną gamę kolorów. W ten sposób – może niezbyt wygodny, ale za to gwarantujący dużą prywatność – zobaczymy filmy w 360-stopniach czy dwudziestokrotnie większe zdjęcia. Pomyślano także o sterowaniu w takim trybie – obraz przesunie się gdy zaczniemy się obracać dzięki czujnikom ruchu. Od teraz zatem przeglądanie map na smartwatchu może okazać się rzeczywiście funkcjonalne.

Uczestnicy konferencji mogli przetestować urządzenie. Zamieszczone na YouTube filmiki demonstrują działanie Lenovo Magic View. Wizualnie smartwatch może nie prezentuje się szczególnie elegancko, ale z pewnością znajdzie swoich amatorów, gdy zadebiutuje na rynku. Na razie nie znamy jednak ani przewidywanej daty premiery ani ceny urządzenia.

Powiązane treści:

Smartwatch LG w naszym rankingu zegarków.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.