Lenovo śni o laserowym projektorze w smartfonie

Na dzisiejszej konferencji Tech World w Pekinie chiński producent przedstawił wizję smartfona wyposażonego w laserowy projektor z interaktywnym rzutem obrazu.

Dotychczasowe urządzenia mobilne wyposażone w projektory m.in. Lenovo Yoga Tablet 2 Pro jakoś nie zdobyły popularności ze względu na tę funkcję. Być może tym razem coś drgnie w tej kwestii, gdyż Smart Cast ma umożliwiać nie tylko wyświetlanie obrazu ze smartfona na ścianie, ale na dowolnej powierzchni – np. blacie biurka.

Po co? Ano po to, by użytkownik zyskał dodatkową przestrzeń roboczą. Obraz wyświetlany z laserowego rzutnika ma być bowiem interaktywny. Zastosowanie takiej technologii jest szerokie – od gier mobilnych, poprzez aplikacje, aż po klawiatury laserowe. Smartfon wyposażony ma być w nóżkę oraz obrotową górę, dzięki czemu ustawienie rzutu projektora pod odpowiednim kątem będzie łatwe i przyjemne.

Na razie nie wiadomo kiedy produkt faktycznie wejdzie do sprzedaży i ile przyjdzie nam za niego zapłacić. Smart Cast jest dopiero w fazie rozwojowej, a powyższa prezentacja miała ma celu zobrazowanie tego, nad czym Lenovo pracuje w swoich laboratoriach.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.