myPhone Halo X: coś pomiędzy smartfonem i telefonem

myPhone HALO X to najnowszy pomysł polskiego producenta na telefon prosty w obsłudze. Nowy model z serii myPhone Simple Life zadebiutuje już 1 czerwca na polskim rynku w cenie 249 złotych.

myPhone HALO X to hybryda zwykłego telefonu komórkowego i smartfonu. Z wyglądu bardziej przypomina smartfon – posiada dotykowy wyświetlacz oraz obudowę z trzema przyciskami funkcyjnymi u dołu. Uproszczony interfejs obsługi powoduje jednak, iż korzysta się z niego, jak z prostego telefonu z dużymi klawiszami. Duży akumulator oraz mały pobór prądu gwarantują długie działanie telefonu. Brak skomplikowanych funkcji oraz niska cena zakupu powodują, że HALO X jest dobrym wyborem dla osób, którym przeszkadza stopień skomplikowania dzisiejszych smartfonów, a którzy nie godzą się na zbyt klasyczny i często „kalkulatorowaty” wygląd prostych telefonów komórkowych.

Obudowa wykonana została z tworzyw sztucznych. Dominującym kolorem jest czarny, jednak wzbogacony został trzema srebrnymi wstawkami na bokach. W dolnej części znajdziemy łącze micro-USB oraz dwa otwory na złącza bazy-ładowarki. Na prawym boku, w jednej ze srebrnych wstawek umieszczone zostały przyciski głośności. Tył obudowy zawiera obiektyw aparatu, diodę LED pełniącą funkcję lampy błyskowej oraz otwory głośnika. Pod tylną klapką znajdziemy akumulator litowo-jonowy o pojemności 1400 mAh, pozwalający na nawet miesięczne działanie urządzenia w stanie czuwania lub przeprowadzenia do ok. 10 godzin rozmów. Średni czas ładowania za pomocą bazy- ładowarki umieszczonej w zestawie to ok. 3 godziny.

HALO X posiada 3,5-calowy dotykowy kolorowy wyświetlacz HVGA IPS (16 mln. kolorów). To on przejął na siebie praktycznie cały ciężar obsługi tego telefonu. Menu składa się z dużych ikon o kształcie prostokąta oraz napisów z dużą, czytelną czcionką – na jednym ekranie mieści się ich 6.

Nad wyświetlaczem obok głośnika umieszczono diodę LED. Kolor jej świecenia oraz częstotliwość migotania informują np. o nieodebranym połączeniu, rozładowanym akumulatorze, czy włączonym module Bluetooth.

Aparat fotograficzny o dwumegapikselowej matrycy nie imponuje, jednak patrząc na cenę telefonu, nie można oczekiwać zbyt wiele, prawda?

HALO X wyposażono w moduł Bluetooth, pozwalający na bezprzewodowe podłączenie zestawu głośnomówiącego w samochodzie lub słuchawek. Wbudowany moduł radia FM działa również bez konieczności podłączenia słuchawek. Latarka diodowa jest nieoceniona w trudnych warunkach oświetleniowych.

W myPhone HALO X zainstalowano szereg aplikacji pozwalających na multimedialne wykorzystanie urządzenia. Znajdziemy w nim m. in. odtwarzacze plików audio lub wideo, przeglądarka zdjęć oraz dyktafon cyfrowy, którym dodatkowe miejsce na ulubione pliki gwarantuje użycie wbudowanego łącza kart pamięci microSD. Funkcjonalność telefonu uzupełniają kalkulator, stoper, budzik, aplikacja do zapisywania notatek oraz kalendarz.

myPhone HALO X objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta. Oficjalna premiera handlowa telefonu nastąpi 1 czerwca. Sugerowana cena detaliczna – 249 złotych brutto.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.