Samsung Galaxy S6 i S6 Edge mają problemy z pamięcią

Samsung ostrzega, że pewna (podobno niewielka) liczba egzemplarzy modeli Galaxy S6 oraz Galaxy S6 Edge może mieć problem z odpowiednim wykorzystaniem pamięci RAM.

Problem objawia się w następujący sposób: mimo iż urządzenie wyposażone jest w 3 GB pamięci RAM (typu DDR4), systemy zarządzania pamięcią przeznaczają ponad 2,5 GB do obsługi systemu i aplikacji systemowych, pozostawiając do dyspozycji użytkownika jedynie 400 MB. Pozostała pamięć cały czas wykorzystywana jest przez system, nawet gdy telefon wykonuje zadania, które nie obciążając specjalnie RAM-u.

Co to oznacza w praktyce? Kłopoty, które objawią się w sytuacji, w której użytkownik uruchomi aplikacje wymagające sporej ilości pamięci RAM – nie tylko zaawansowane programy czy gry, ale nawet znaną z zapotrzebowania na pamięć przeglądarkę Google Chrome.

Na szczęście jest to problem software’owy, znany już Samsungowi, więc możemy się spodziewać, że niebawem zostaną wypuszczone odpowiednie poprawki, łatki – i po kłopocie. Już teraz Samsung zaleca również, by użytkownicy Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge stosowali manualne wyszukiwanie aktualizacji programowych, wywoływane poprzez ciąg poleceń: Ustawienia – O urządzeniu – Aktualizacja oprogramowania – Aktualizuj teraz.

Problem po raz pierwszy ogłoszony został na forum XDA Developers Forums.

0
Źródło: xda-developers.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.