Windows 10: znamy datę premiery i ceny!

To nie jest jeszcze oficjalna informacja, ale "przeciek" z gatunku tych, które zapewne okażą się prawdziwe. Bardzo konkretny "przeciek".

Jeśli informacje, które wypłynęły na stronach znanego sklepu Newegg, okażą się prawdziwe,

Windows 10 trafi do sprzedaży 31 sierpnia 2015 roku

. Mało tego, wiemy nawet ile będzie kosztował: za Windows 10 Home w wersji OEM będziemy musieli zapłacić 109 dolarów, natomiast za Windows 10 Professional –

149 dolarów

. To ceny, które są zbliżone do obecnych kosztów nabycia systemu Windows 8.1, w odpowiadających im wersjach.

Microsoft oczywiście nie chciał potwierdzić tych informacji, ale też im nie zaprzeczył. Potwierdzono jedynie, że aktualizacje do Windows 7, Windows 8.1 i Windows Phone będą oferowane początkowo (w pierwszym roku) za darmo. Potwierdzona została również informacja, że Windows 10 będzie dostępny tego lata, natomiast bez podawania konkretnych dat. W tym kontekście „przeciek” na stronie sklepu Newegg wydaje się więc wiarygodny. Sama oficjalna premiera systemu nastąpi zapewne około miesiąc wcześniej (wiele pogłosek mówiło o premierze lipcowej), natomiast końcówka sierpnia będzie prawdopodobnie momentem, gdy system trafi do sprzedaży (tzw. premiera rynkowa).

Co ciekawe, Newegg opublikował nawet minimalne wymagania sprzętowe systemu Windows 10:

  • procesor: 1 GHz lub szybszy
  • pamięć RAM: 1 GB (dla wersji 32-bitowej) lub 2 GB (dla wersji 64-bitowej)
  • wolne miejsce na dysku: 16 GB
  • karta graficzna: obsługująca Microsoft DirectX 9 oraz sterownik WDDM
  • konto założone w usługach Microsoftu
  • dostęp do internetu

Ciężko te wymagania podsumować inaczej niż stwierdzeniem – nie ma się czego bać. Oczywiście są to wymagania minimalne i dla płynnej, szybkiej pracy systemu warto jednak zaopatrzyć się w szybszy komputer, ale nawet z tym nie powinno być problemu.

No cóż, z perspektywy Microsoftu lato zapowiada się całkiem gorące tego roku…

0
Źródło: newegg.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.