Dlaczego komputery Samsunga blokują aktualizacje Windows? [AKTUALIZACJA]

W skrócie: bo tak jest lepiej.

Co robi ten program? To, na co wskazuje jego nazwa, czyli wyłącza automatyczne aktualizacje systemu Windows. Samsung zajął już oficjalne stanowisko w tej sprawie i tłumaczy, że automatyczne aktualizacje pobierają domyślne sterowniki sprzętowe, które często sprawiają, że poszczególne podzespoły w laptopach nie działają tak, jak powinny. Dlatego Samsung postanowił wyłączyć automatyczne aktualizacje Windowsa.

Szkoda tylko, że użytkownicy komputerów firmy Samsung nie byli informowani o tym, że przy wyłączonej usłudze automatycznej aktualizacji nie otrzymują oni najnowszych poprawek bezpieczeństwa, a co za tym idzie – narażają się o wiele bardziej na działanie złośliwego oprogramowania.

[AKTUALIZACJA]

Podajemy oficjalny komunikat firmy Samsung w opisywanej sprawie:

Samsung nie blokuje aktualizacji Windows na komputerach przenośnych. Mechanizm zawarty w oprogramowaniu SW Update daje użytkownikowi możliwość decydowania o trybie aktualizacji i zbiorczego zarządzania aktualizacjami systemu, aplikacji, sterowników. Kwestię bezpieczeństwa i transparentności naszych produktów traktujemy bardzo poważnie. W przypadku pytań czy wątpliwości bardzo prosimy o kontakt z naszą infolinią lub oddziałem firmy.

Olaf Krynicki
PR Manager
Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.