Flitchio – pad do gier (i nie tylko) w obudowie do smartfona

Smartfony byłyby idealną platformą do gier, gdyby tylko dało się je obsługiwać w taki sposób jak konsole przenośne. Choć ekran dotykowy ma wiele zalet, w przypadku niektórych gier aż prosi się o obecność fizycznych przycisków. Na rynku istnieje już sporo kontrolerów na Bluetooth, którymi można się wspomagać, ale Flitchio góruje nad nimi kilkoma rozwiązaniami.

Po pierwsze jest naprawdę mobilny. Flitchio wygląda jak zwykła obudowa do smartfona – montuje się go w kilka sekund i choć wpływa w niewielkim stopniu na wygląd urządzenia to jednak zajmuje nieporównywalnie mniej miejsca niż standardowy gamepad. Ponieważ możemy go nosić na smartfonie znajduje się on zawsze pod ręką i nie musimy przy każdym wyjściu z domu pakować go do plecaka czy torby.

Po drugie zaś Flitchio współpracuje ze smartfonem na zasadzie NFC. Tym samym nie trzeba go parować za każdym razem z telefonem i nie wymaga dodatkowego zasilania. Gadżet posiada dwie analogowe, płaskie gałki, które razem dają 8 przycisków (cztery kierunki na każdej gałce). Korzystanie z Flitchio może wydawać się początkowo dziwne – w końcu sterujemy „pod ekranem”, gdyż przyciski umieszczone są na tylnej części urządzenia – ale producent zapewnia, że 100% testerów po kilku minutach gry przyznało, że bardzo szybko da się do takiego rozwiązania przyzwyczaić.

To jednak nie jedyne zalety Flitchio. Kontroler wykorzystamy także do sterowania dronami, wygodnego wykonywania zdjęć z ręki czy kontroli muzyki – wszystko to zależy już jednak od zewnętrznych developerów aplikacji. Na razie lista gier kompatybilnych z urządzeniem nie porywa, podobnie jak lista smartfonów (Samsung Galaxy S6 i S6 Edge), ale jeśli kampania na Kickstarterze się powiedzie twórcy będą dalej rozwijać swój produkt. Na ten moment Flitchio można zakupić tam za 39 funtów.
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.