JU7500, czyli cacuszko od Samsunga

Nowy telewizor Samsung Curved Ultra High Definition JU7500 ma robić wrażenie szczegółowością obrazu oraz głębią zakrzywionego ekranu. Jest także prosty w obsłudze dzięki zastosowaniu systemu operacyjnego Tizen.

Na ekranie JU7500 ujrzymy czterokrotnie więcej pikseli niż na tradycyjnym odbiorniku Full HD, a zastosowane technologie optymalizacji obrazu takie jak PurColor, Auto Depth Enhancer, Peak Illuminator czy UHD Dimming mają sprawić, że obraz będzie cechował się wysokim kontrastem, głębią i wiarygodnie odwzorowanymi kolorami. Telewizory JU7500 posiadają także wbudowany algorytm pozwalający na skalowanie obrazu o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej do UHD. Kształt ekranu nie jest przypadkowy. Zakrzywienie wpływa na nasze wrażenia w trakcie oglądania filmów – eliminuje zniekształcenia obrazu i gwarantuje szersze pole widzenia, dzięki zastosowanemu optymalnemu promieniowi zakrzywienia.

Telewizor JU7500 gwarantuje najwyższą jakość obrazu wśród dostępnych zakrzywionych modeli Ultra High Definition firmy Samsung. Może się pochwalić się współczynnikiem PQI na poziomie 1400. PQI, czyli Picture Quality Index, to parametr opracowany przez firmę Samsung pozwalający na szybkie i łatwe porównanie jakości obrazu telewizorów. PQI bierze pod uwagę działanie zastosowanych technologii w takich obszarach jak odwzorowanie detali i kolorów, głębia obrazu, jego kontrast czy płynność. Oczywiście im wyższa wartość PQI, tym lepszej jakości obraz oferuje dany telewizor.

Model JU7500 funkcjonuje w oparciu o system operacyjny Tizen. Znacznie ułatwiony jest dostęp do polecanych i ulubionych treści – kanały, aplikacje czy gry możemy przypiąć na stałe do belki pojawiającej się w dolnej części ekranu. Nowa platforma Smart Hub działa także bardzo szybko dzięki czterordzeniowemu procesorowi, który zastosowano w telewizorze JU7500. Wśród nowych możliwości Smart TV należy wspomnieć o funkcji Briefing on TV, która ułatwi nam rozpoczęcie dnia. Telewizor uruchomi się w momencie włączenia się ustawionego na smartfonie budzika i wyświetli wybrany przez nas kanał telewizyjny oraz przydatne przy rozpoczęciu dnia informacje: godzinę, pogodę oraz wpisy z naszego kalendarza na dany dzień.

Dzięki systemowi Tizen, usprawnione zostały także możliwości łączności z urządzeniami mobilnymi i wymiana treści multimedialnych pomiędzy telewizorem a smartfonem czy tabletem. Funkcja Szybkie Połączenie (w smartfonach Galaxy S5 – Quick Connect) pozwala na błyskawiczne sparownie ze smartfonem lub tabletem i dzielenie się multimediami, takimi jak filmy czy zdjęcia. Dzięki niej szybko i łatwo dokończymy oglądanie filmu ze smartfona na telewizorze lub odwrotnie.

Nowy model telewizora Samsung Ultra HD dostępny jest w następujących przekątnych ekranu: 78, 65, 55 i 48 cali.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.