Nowe mini-drony Parrota mogą latać w nocy i pływać na wodzie

Popularny AirBorne od teraz dostępny będzie w nowych wariantach. Cargo (99 euro) jak sama nazwa wskazuje będzie mógł przewozić niewielkie przedmioty, natomiast Night (129 euro) wyposażony będzie w LED-owe oświetlenie, które pomoże nam w nocnej nawigacji (lub wysyłaniu wiadomości kodem Morse’a). Obydwa drony ważą 58 gramów, posiadają funkcje autopilota, możliwość wykonywania zdjęć w rozdzielczości VGA i kilku akrobacji. 25-minutowe ładowanie pozwoli na 9 minut lotu.

Hydrofoil (169 euro) jest nie mniej ciekawą propozycją. Dron składa się z dwóch części – właściwego urządzenia i modelu łódki, do której można go doczepić. Obrócony pionowo dronik zamienia się w napęd sterujący łódką, którą możemy przemierzać spokojne powierzchnie wodne z prędkością 2,68 m/s przez 7 minut. Hydrofoil może także nagrywać filmy i robić zdjęcia.

Jumping Sumo także doczekał się drobnych modyfikacji. Skaczący dron dostępny będzie w wersji Night, czyli z LED-owym wyposażeniem oraz w wersji Race, która umożliwi jazdę z prędkością 3,57 m/s. Obydwa drony posiadają ponadto wbudowany mikrofon i głośnik. Potrafią skakać na ponad 80 cm oraz nagrywać filmy (4GB pamięci). Ich cena została ustalona na 199 euro.