Nowy bezprzewodowy pad do PC i Androida od SteelSeries

I największa podkładka pod myszkę jaką widzieliście.

Stratus XL to bezprzewodowy pad przypominający swym kształtem pada od Xboxa i ułożeniem przycisków DualShocka Sony. Kontroler posiada 8-kierunkowy D-Pad, dwie gałki analogowe, cztery przyciski akcji i cztery przyciski funkcyjne umieszczone na grzbiecie oraz dwa triggery. Urządzenie zostało też wyposażone w cztery diody LED, które informują o poziomie zużycia baterii. Baterie AA mają wystarczyć na około 40 godzin pracy.

Niewątpliwie zaletą Stratusa XL jest możliwość podłączenia go nie tylko do komputera PC, ale także do innych gamingowych urządzeń pracujących na Androidzie – tabletów, smartfonów, Amazon Fire TV czy OUYA. Wśród wspieranych tytułów znajdziecie wszystkie czołowe pozycje ostatnich miesięcy – Wiedźmin 3: Dziki Gon, GTA V, Shadow of Mordor czy Call of Duty: Advanced Warfare. Dodatkowo pad dostarczany jest razem z oprogramowaniem, które pozwoli dopasować poziom czułości wychylenia gałek czy dowolną konfigurację przycisków.

Urządzenie trafi do sprzedaży na początku lipca w sugerowanej cenie 260 zł.

W tym samym czasie na rynku zadebiutuje także podkładka Qck XXL, która może pochwalić się 90-centymetrową szerokością zapewniającą dobry ślizg i pełną swobodę ruchów. Cena podkładki została ustalona na poziomie 160 zł.