Oto GeForce GTX 980Ti: nowy flagowiec Nvidii

Targi Computex 2015 to świetna okazja, żeby zaprezentować swoje najnowsze zabawki. A Nvidia ma się w tym roku czym pochwalić. GeForce GTX 980 Ti to nowy flagowy produkt firmy, który mocą (prawie) dorównuje kartom Titan X, cenowo jednak zbliżona jest bardziej do GTX980.

GTX980Ti to kolejny manifest Nvidii, która po raz kolejny komunikuje wszem i wobec, że jeśli chodzi o rynek kart jednoprocesorowych, to korona aktualnie należy do niej.

980Ti to połączenie najlepszych cech 980 i serii Titan. Z jednej strony możemy liczyć na wspaniałą wydajność, dzięki temu, że konstrukcja bazuje na GPU Maxwell GM200-310, 6 gigabajtach pamięci GDDR5 i oferuje rzecz jasna wsparcie wszystkich najnowszych technologii od Nvidii, takich jak: PhysX, VXGI, DSR, czy G-Sync.

Z drugiej: 980Ti jest trochę tańsza od Titana, chociaż na dzień dzisiejszy tania nie jest – jej sugerowana cena to 3149zł. Decydując się na jej zakup dostajemy kartę gotową na rewolucję wirtualnej rzeczywistości – o której Nvidia zresztą nie zapomniała, tworząc nowy sposób renderowania obrazu, który w skrócie polega na tym, że renderowane są tylko te piksele, które widoczne są przy użyciu gogli/hełmu VR. Jest ich mniej niż na tradycyjnym ekranie monitora, dzięki czemu karty Nvidii są w stanie wycisnąć więcej z wirtualnej rzeczywistości.

Producent dość mocno chwali się również możliwościami karty, jeśli chodzi o granie w rozdzielczości 4K. To z kolei nie przemawia już do nas tak mocno – z informacji prasowych wynika, że takie tytuły, jak GTA 5, Battlefield 4, czy Shadow of Mordor przy rozdzielczości 4K działają w ok. 30 klatkach na sekundę. To dość mało, jeśli ktoś przyzwyczajony jest do 50fpsów i wyżej. Niemniej jednak mówimy tu o rozdzielczości 4K – minie jeszcze kilka lat, zanim rzeczywiście stanie się ona standardem wśród graczy. Dobrze wiedzieć, że Nvidia jest na tą zmianę odpowiednio przygotowana.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.