Pierwszy smartfon ze skanerem tęczówki trafił do sprzedaży

Wielka szkoda, że nie znajdziemy go poza granicami Japonii...

Arrows NX F-04G jest atrakcyjny nie tylko ze względu na implementację skanera tęczówki (przypominamy, że jest to pierwszy na świecie smartfon z taką funkcją), ale też z uwagi na resztę specyfikacji.

Arrows został wyposażony w 5,2-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1440×2560 pikseli, ośmiordzeniowy Snapdragon 810, układ graficzny Ardeno 430, 3 GB RAM-u i akumulator o pojemności 3120 mAh. Na dane użytkownik znajdzie tu 32 GB pamięci, a oprócz standardowych modułów takich jak LTE, Bluetooth, WiFi, NFC i GPS znajdziemy tu także 21-megapikselowy aparat.

Działanie skanera tęczówki demonstruje powyższe wideo. Faktycznie skanowanie oka działa błyskawicznie. Takie zabezpieczenie można wykorzystać nie tylko do odblokowywania samego telefonu, ale też do autoryzowania płatności lub logowania do określonych serwisów.

Cena urządzenia nie jest jednak tak niska, jak przewidywano wcześniej. Arrows w japońskiej sieci DoCoMo dostępny jest za 750 dolarów. Póki co nie planuje się wypuszczenia go na rynek globalny.