Rekord polskiego crowdfundingu pobity!

Dotychczasowy rekord polskiej akcji społecznościowego zbierania funduszy wynosił 284 110 złotych. Nowy to... 600 410 złotych!

Polski rekord akcji społecznościowego zbierania funduszy ustanowił Michał Wawrzyniak, organizator wiele mówiącej akcji Hejtoholik. Akcja ma na celu zorganizowanie ogólnopolskiej trasy #HEJTBUSTERS i spotkań z ludźmi, aby rozprawić się z tematem HEJTU.

Jak twierdzą organizatorzy (a my się z nimi zgadzamy…): „problem jest poważny, niestety, niemal nikt nie ma odwagi, o tym mówić głośno. Michał Wawrzyniak od lat skutecznie zwalcza hejt w swoim życiu i wokół swoich idei. Dzisiaj, kiedy na świecie odnotowuje się coraz więcej śmiertelnych konsekwencji hejtowania, nie można już dłużej czekać. Czas działać!”

Zasięg akcji, ilość osób wspierających akcję i uzbierana kwota potwierdzają, że ludzie chcą walczyć z anonimowymi hejterami i mają dość tego aspektu „kultury”, nie tylko zresztą internetowej. Już samo tak wyraźne wskazanie problemu, a obecnie skala poparcia, jakie zyskał ten projekt, to już dwa ogromne sukcesy! Oby zatem akcja #HEJTBUSTERS rzeczywiście przyczyniła się do choćby częściowego oczyszczenia Polski z tego zjawiska.

0
Źródło: hejtoholik.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.