Smartfon za 200 dolarów: 3 GB RAM, 8-rdzeniowy procesor

Na razie wiemy o tym smartfonie tyle, ile ujawnił jego producent – kolejna chińska firma szykująca się do podboju światowych rynków za pomocą sprawdzonych narzędzi, czyli oferowania całkiem dobrych produktów w bardzo dobrych cenach. Wiemy zatem dużo, ale nie wszystko – na przykład nie wiadomo jeszcze, jaka będzie pamięć wewnętrzna urządzenia albo pojemność jego akumulatora.

To jednak wyjątki, generalnie Oukitel jest już całkiem szczegółowo zaprezentowany i wygląda na to, że warto się nim zainteresować. Za około 200 dolarów (na razie jest to cena nieoficjalna) otrzymamy bowiem smartfona wyposażonego w 5,5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, pokryty szkłem 2,5D. Wewnątrz: 8-rdzeniowy, 64-bitowy procesor MediaTek MT6753 współpracujący z 3 GB pamięci RAM. Plus wszelkie obowiązkowe nowinki, typu obsługa LTE czy Android 5.1.

Ciekawostką jest ambitny moduł aparatu fotograficznego, oparty na 16-megapikselowej matrycy produkowanej przez Sony. To dobry dowód na to, że producent pozycjonuje ten model jako swój „okręt flagowy”. Na rynku chińskim smartfon ma pojawić się w połowie lipca.