Sony a7R II: pełna klatka i 42 mln pikseli

Proszę Państwa, oto aparat marzeń wielu współczesnych fotografów. I piszę to absolutnie na serio, choć akurat osobiście używam innego systemu fotograficznego i przesiadać się nie zamierzam. Ale nie zmienia to faktu, że Sony a7R II to po prostu bardzo dobra, wielce obiecująca konstrukcja – jeden z najciekawszych i najlepszych aparatów, jakie kiedykolwiek zostały wyprodukowane.

Tak jak inne modele z serii a7, model a7R II łączy duże z małym – matrycę o rozmiarach klatki filmu małoobrazkowego z niedużym korpusem aparatu typu bezlusterkowiec. Na dodatek jest to pierwsza na świecie tak wielka matryca typu BSI i jeszcze wyposażona w wydajny system stabilizacji o skuteczności na poziomie 4,5 EV (potwierdzonej standardami CIPA) i wbudowane czujniki detekcji fazy. Maksymalna czułość ISO to 102 400. Robi wrażenie!

Nowy aparat wyposażono również w przekonstruowaną migawkę, obliczoną na 500 000 cykli bezproblemowej pracy i generującą mniej wibracji. Możliwe jest także korzystanie z migawki elektronicznej. Rejestracja wideo w 4K też jest już możliwa, w tym także w formacie XAVC S 4K (24p).

Ciekawie zapowiada się kwestia działania systemu ustawiania ostrości z obiektywami z mocowaniem Sony A (lustrzankowymi), a nawet obiektywami innych firm i systemów – wszystko dzięki czujnikom detekcji fazy pokrywającym 45 procent powierzchni nowej matrycy.

Aparat ma kosztować ok. 3200 dolarów.

0
Źródło: dpreview.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.