Tak wygląda smartwatch Nokii

To nie był tylko pomysł, to nie był wczesny projekt, to nie był nawet jakiś wydmuszkowy prototyp, ale działający już produkt, który w tajemnicy Nokia pokazywała swoim partnerom i potencjalnym klientom na targach Mobile World Congress. A później wkroczył Microsoft i wszystko się niestety skończyło.

Smartwatch Nokii nosił nazwę kodową „Moonraker” i nawiązywał stylistycznie do nowoczesnych smartfonów Lumia. Jak informują nieoficjalnie „źródła zbliżone do Nokii” projekt był już na bardzo zaawansowanym etapie, wręcz tuż przed premierą – dość powiedzieć, że działające egzemplarze zegarków pokazywane były już partnerom Nokii i potencjalnym klientom.

Smartwatch miał zostać zaprezentowany równocześnie z modelem Lumia 930. Miał, ale nie został, ponieważ cały projekt został gwałtownie zastopowany i zamknięty przez Microsoft, który właśnie w tym czasie przejmował dział telefoniczny Nokii. Amerykański gigant miał własne plany związane z opaską Band, pod pewnymi względami nawet bardziej zaawansowaną (zwłaszcza jeśli chodzi o aktywność sportową) i bardziej otwartą na inne systemy, natomiast z pewnością nie tak zaawansowaną jak Moonraker.

Ilustracje świetnie pokazują, czego mogliśmy się spodziewać po zegarku Nokii. „Kafelkowy” interfejs, klient poczty, aplikacja telefoniczna, komunikatory, radio, Facebook. Ciekawe, ile z tych rzeczy Microsoft wykorzysta w drugiej generacji opaski (zegarka?) Band, której możemy się spodziewać niedługo po oficjalnej premierze Windows 10?

A jak Wam podoba się niewykluty do końca smartwatch Nokii?

Powiązane treści:

Najlepszy smartwatch dla dzieci.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.