UHD dla mniej zamożnych

Modele z serii 6 nie od dziś kuszą przyzwoitymi parametrami i atrakcyjnymi cenami. W tym roku, ta popularna seria telewizorów zyskuje kolejny atut w postaci rozdzielczości Ultra High Definition. Dzięki niej, na nowo odkryjemy starsze materiały wideo czy filmy na płytach DVD, których wygląd będzie lepszy niż dotychczas. Firma Samsung wprowadziła niedawno do sprzedaży pierwszy model wchodzący w jej skład – JU6400.

Wśród technologii Samsung zastosowanych w modelu JU6400 znajdują się takie rozwiązania jak np. Micro Dimming Pro. Technologia ta dba o wysoki poziom detali, optymalne poziomi czerni i bieli, oraz żywe kolory. Innym ciekawym rozwiązaniem jest Contrast Enhancer. Jej algorytm analizuje poszczególne obszary wyświetlanego obrazu i dla każdego z nich dobiera odpowiedni poziom kontrastu. Kolejną ciekawą funkcją jest Wide Color Enhancer, dzięki której kolory będą bardziej intensywne i wyraziste. Sprawne działanie wszystkich technologii optymalizacji obrazu zapewni zastosowany czterordzeniowy procesor.

Telewizor Samsung JU6400 działa w oparciu o nowy system operacyjny Tizen, szybszy i bardziej przyjazny niż w modelach z 2014 roku. Na dole ekranu pojawiają się aplikacje polecane oraz te, z których najczęściej korzystamy. Jeśli mamy ulubione aplikacje, możemy je przypiąć na dolnej belce na stałe. Jest to niezwykle wygodne i ułatwia szybkie docieranie do treści, z których najczęściej korzystamy.

W nowych telewizorach z serii JU6400 usprawniono też współpracę z urządzeniami mobilnymi. Funkcja Szybkie Połączenie (w smartfonach Galaxy S5 Quick Connect) pozwala na błyskawiczne sparownie ze smartfonem lub tabletem i dzielenie się multimediami, takimi jak filmy czy zdjęcia. Dzięki niej szybko i łatwo dokończymy oglądanie filmu ze smartfona na telewizorze lub odwrotnie. Inna nową i godną uwagi funkcjonalnością Smart TV jest Briefing on TV. Po skorzystaniu z niej, nasz telewizor uruchomi się w momencie włączenia się ustawionego na smartfonie budzika. Samsung JU6400 wyświetli wówczas wybrany przez nas kanał telewizyjny oraz przydatne przy rozpoczęciu dnia informacje: godzinę, pogodę oraz wpisy z naszego kalendarza na dany dzień.

Najnowszy telewizor Samsung Smart TV Ultra High Definition JU6400 dostępny jest w następujących rozmiarach przekątnej ekranu: 75, 65, 60, 55, 50, 48 oraz 40 cali.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.