ZTE pokaże megamocnego smartfona

Nie znamy jeszcze niestety wszystkich danych technicznych nowego topowego smartfona ZTE, ale i to, co już wiemy, pozwala wyciągnąć jeden prosty wniosek. To będzie bardzo mocny, bardzo wydajny i świetnie wyposażony telefon.

Smartfon został wypatrzony przez internautów na oficjalnej, chińskiej stronie ZTE, więc to, co o nim wiemy, można uznać za wiarygodne informacje. Ale niestety nie wiemy o nim wszystkiego.

ZTE Nubia X8 będzie wyposażony w ekran o rozdzielczości Quad HD (2560×1440 pikseli) i przekątnej długości (najprawdopodobniej) 6 cali. Jak widać na zdjęciu telefonu, będzie on niemalże pozbawiony ramek, oczywiście nie licząc pasów nad i pod wyświetlaczem. Nie znamy niestety procesora, który zostanie wykorzystany, ale wiadomo za to, że będzie on współpracował z aż 4 GB pamięci RAM typu LPDDR3, więc raczej słabego „silnika” pod maską Nubii X8 nie znajdziemy. Do tego 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej, rozszerzanej za pomocą kart Micro SD, najnowsze odmiany Wi-Fi, LTE, Bluetooth i Androida (5.1. Lollipop).

Wymiary nowego telefonu to 163×75×7,9 mm, a waga – 201 g. I jeszcze jeden „megamocny” akcent na koniec – akumulator, w jaki wyposażony zostanie ZTE Nubia X8, będzie miał pojemność aż 5120 mAh.

W tym momencie nie znamy jeszcze oczywiście ceny nowego smartfona ZTE ani daty jego oficjalnej premiery. Informacje na jego temat znikły już z oficjalnej strony producenta, ale funkcjonują w sieci w postaci zrzutów ekranowych. Cóż, na razie wiemy więc tylko tyle, że Nubia X8 zapowiada się naprawdę ciekawie.

[AKTUALIZACJA]

W sieci pojawiły się dodatkowe zdjęcia nowego smartfona ZTE, dzięki którym wiemy już, że będzie on wyposażony we wbudowany w tylną ściankę czytnik linii papilarnych:

0
Źródło: techgadgetsz.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.