Axon Watch, czyli stylowy smartwatch od ZTE

W tym miesiącu chiński producent zapowiedział już potężnego smartfona ZTE Axon. Okazuje się, że w parze z nim powstaje także smartwatch - ten jednak nie zaskakuje już tak pozytywnie specyfikacją techniczną.

ZTE Axon Watch z pewnością możemy uznać za jeden z ładniejszych smartwatchy. Wygląda jak tradycyjny, naręczny zegarek, który chętnie nosiłoby się na co dzień lub do garnituru. Okrągły, 1,4-calowy ekranik AMOLED posiada rozdzielczość 400 x 400 pikseli i jest chroniony przez szkło Gorilla Glass. Sprzęt posiada certyfikat IP67 – zabezpieczony jest zatem przed kurzem i wodą.

Pod względem specyfikacji technicznej nie ma tu jednak większych zaskoczeń. ZTE Axon Watch wspierany jest przez 512 MB RAM-u i baterię o pojemności 300 mAh. Na dane użytkownik otrzyma tu 4 GB miejsca. Jeśli chodzi o funkcjonalność smartwatch nie wyróżnia się od konkurencji – znajdziemy tu akcelerometr, żyroskop, barometr, GPS, czujnik pracy serca i mikrofon. Zegarek wspiera komendy głosowe i gesty. Nietypowy jest jedynie system operacyjny – ZTE zdecydował się bowiem zastąpić popularnego Android Weara systemem Tencent OS, który ma być alternatywą usług Google dla rynku chińskiego. Trudno zatem oczekiwać, by smartwatch mógł się pojawić poza rynkiem azjatyckim.

Powiązane treści:

Smartwatch dla dzieci

0
Źródło: Endgadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.