Mocowany na szczelinie bankomatu miniskaner odczytuje kod magnetyczny karty, zanim trafi ona do systemu.

BLIK trafia do Euronetu

Wypłaty bez karty płatniczej, wystarczy aplikacja na telefon.

Wypłaty BLIKIEM są możliwe we wszystkich bankomatach pod marką własną Euronet i w bankomatach następujących banków: Credite Agricole, mBank, Alior Bank, Getin, Idea Bank oraz we wpłato-bankomatach Euronet i bankomatach, które umożliwiają wypłatę w obcej walucie.

System płatności mobilnych BLIK obsługiwany przez Polski Standard Płatności jest dostępny dla Klientów od 9 lutego 2015 r. Obecnie może z niego korzystać już 800 tys. osób. Dzięki obecności BLIKA w bankowych aplikacjach mobilnych (Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku, w tym Orange Finanse oraz PKO Banku Polskiego oraz Inteligo), możliwe jest płacenie w dziesiątkach tysięcy sklepów, dokonywanie płatności w Internecie, oraz wypłacanie gotówki w bankomatach. Otwarty charakter systemu sprawia, że do tego grona dołączą wkrótce kolejne banki zainteresowane udostępnianiem BLIKA swoim Klientom.

Dzięki pozyskaniu Euronet do współpracy z naszym systemem, osoby korzystające z BLIKA uzyskały dostęp do kilku tysięcy kolejnych urządzeń oferujących wypłaty gotówki bez użycia karty, co stanowi milowy krok na drodze do upowszechnienia naszego systemu. Nie tylko upowszechnia to usługę wypłaty gotówki BLIKIEM, ale również potwierdza najwyższy standard bezpieczeństwa transakcji — mówiGrzegorz Długosz, prezes Polskiego Standardu Płatności. –

Aktualnie wypłaty mobilne BLIK są dostępne w ponad połowie bankomatów w Polsce — dodaje.

Reklama

Od kilku lat obserwujemy trend, w którym smartfony są coraz szerzej wykorzystywane. Jak wynika z raportu pt. Polacy na zakupach mobilnych, przeprowadzonego przez Mobile Institute i opublikowanego na początku roku, smartfon towarzyszy nam już wszędzie. Dla 40 proc. jest on pierwszą rzeczą po jaką sięgają zaraz po przebudzeniu, żeby sprawdzić najświeższe informacje. Połowa badanych stwierdziła z kolei, że nie rozstaje się z nim nigdy, a co czwarty woli zostawić w domu portfel niż telefon — mówi Paweł Trocki, Dyrektor Sprzedaży Produktów Innowacyjnych w Euronet Polska, oraz dodaje: –

Obok już dostępnych wypłat bez karty i przekazów bankomatowych udostępniliśmy w Euronet cieszącego się coraz większą popularnością BLIKA.