Dwie trzecie dzieci w wieku 3-6 lat korzysta regularnie z Internetu

Od lat trąbi się w mediach o potencjalnych zagrożeniach płynących z korzystania z sieci przez najmłodszych użytkowników, a mimo to niektórzy rodzice nie dbają w żaden sposób o bezpieczeństwo swoich pociech. Najnowszy raport Intela w tej sprawie jest niepokojący.

Dostęp do Internetu ma w dzisiejszych czasach coraz więcej dzieci. Aż dwie trzecie przedszkolaków w wieku 3-6 lat korzysta z dostępu do sieci przynajmniej raz w tygodniu, a 95,4% nastolatków w wieku 12-15 lat robi to regularnie.

Najczęściej młodzi internauci wykorzystują sieć do korzystania z serwisów społecznościowych – 74% nastolatków robi to codziennie. Oprócz tego dzieci korzystają także z poczty elektronicznej oraz pobierają różnego rodzaju multimedia – filmy, muzykę i gry (ubieranki, filmoweczy sportowe). Internet stał się także podstawowym źródłem wyszukiwania informacji potrzebnych do szkoły.

Z badania wynika niestety, że aż 23,7% rodziców nie dba w żadnym stopniu o bezpieczeństwo swoich pociech w sieci. 2/3 badanych samodzielnie uczy swoich dzieci bezpiecznego korzystania z komputera. Jednakże z uwagi na pracę i inne obowiązki jedynie 27,9% rodziców jest w stanie towarzyszyć dzieciom podczas sufrowania po Internecie.

Na profesjonalne rozwiązania dotyczące kontroli rodzicielskiej (ograniczanie zasobów sieci, wykorzystywanie filtrów etc.) decyduje się jedynie 35,7% ankietowanych.

0
Źródło: Intel, materiały prasowe
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.