G Data MobileSecurity 2 eliminuję lukę w systemie blokady ekranu smartfonów z Androidem

Mobilna bankowość ma kolejny problem

Ponad 50 proc. złośliwych aplikacji atakujących system Android dotyczy transakcji finansowych.

Badania przeprowadzone przez ekspertów G Data wykazały, że ponad 50 procent szkodliwego oprogramowania atakującego system Android dotyczy wyłudzeń finansowych. Analitycy odkryli w pierwszym kwartale 2015 roku ponad 440 000 nowych złośliwych robaków na systemy Android. To oznacza, że co 18 sekund następuje nowy atak malware na urządzenia pracujące pod kontrolą Androida. G Data Moblie Malware Raport podsumowuje najistotniejsze trendy cyberprzestępstw i przedstawia prognozy na bieżący rok.

„Zastosowanie smartfonów i tabletów dla bankowości online szybko rośnie. Dzięki dominującej pozycji na rynku system operacyjny Android zainteresował cyberprzestępców. Dlatego hakerzy rozwijają i rozpowszechniają złośliwe oprogramowania związane z bankowością internetową, takie jak trojany bankowe szczególnie dla tej platformy” mówi Christian Geschkat, G Data Mobile Solutions Product Manager. ”

Spodziewamy się również znaczącego wzrostu ataków malware dla systemów Android w tym roku. „

Wzrost szkodliwego oprogramowania o podłożu finansowym

Bankowość mobilna przewiduje szybki wzrost. Ma to również wpływ na złośliwe oprogramowanie na systemy Android. Eksperci bezpieczeństwa G Data ustalili, że co najmniej 50 procent złośliwego oprogramowania ma podłoże finansowe i zawiera trojany bankowe.

Wzrost mobilnego szkodliwego oprogramowania w pierwszym kwartale 2015 roku

Eksperci G Data zidentyfikowali 440,267 nowych ataków malware na systemy Android w pierwszym kwartale 2015 roku. Liczba nowego złośliwego oprogramowania wzrosła o 6,4 procent w porównaniu do czwartego kwartału w 2014 roku (413,871). W porównaniu do pierwszego kwartału 2014 roku (363.153), wzrost wynosi 21 proc.