Office 2016 na komputery Mac wychodzi z bety

Od dawna wyczekiwany pakiet biurowy w końcu dostępny w stabilnej wersji!

Nowe wersje aplikacji Word, Excel, PowerPoint, Outlook oraz OneNote zapewnią użytkownikom komputerów Mac to, co cenią sobie najbardziej: znajomość środowiska Office w połączeniu z tym, co najlepsze w komputerach Mac.

Jeśli jesteś już posiadaczem pakietu Office na peceta lub iPada, to w nowym Office 2016 dla komputerów Mac poczujesz się jak w domu. Znajoma wstążka oraz pojemne okienka zadań – to wszystko sprawi, że łatwo przyjdzie ci się tu zadomowić i rozgościć.

Społeczność użytkowników komputerów Mac może docenić również integrację nowego pakietu Office z rozwiązaniami znanymi z Mac, takimi jak np. Full Screen view czy obsługa gestów typu Multi-Touch. Natomiast dzięki zastosowaniu wyświetlacza Retina dokumenty w Office staną się wyraźniejsze, a kolory bardziej żywe.

Office na komputery Mac korzysta z rozwiązań chmury obliczeniowej (cloud computing), dzięki czemu użytkownicy mogą szybko i łatwo uzyskać dostęp do dokumentów, których używali na innych urządzeniach, a także podjąć z nimi pracę dokładnie w tym momencie, w którym przerwali ją poprzednim razem. Użytkownicy komputerów Mac otrzymają również nowe narzędzia do udostępniania plików, dzięki czemu będą mogli swobodnie zapraszać swoich znajomych do wspólnego edytowania dokumentów oraz zbiorowej pracy na nich. Nie muszą się przy tym obawiać, że w trakcie takiej pracy utracą istotne dla nich treści czy styl formatowania, ponieważ nowy Office na komputery Mac oferuje pełną kompatybilność pakietu z urządzeniami typu PC, tablet, telefony oraz w trybie online.

Pięć aplikacji

Word

–dzięki unowocześnionym narzędziom pakietu Word stworzenie efektownego i przejrzystego dokumentu nie powinno stanowić wyzwania. Nowa zakładka „Projekt” umożliwia użytkownikom zastosowanie w dokumentach designerskich layoutów, kolorów oraz czcionek. Posiadacze nowego pakietu Office mogą także pracować na jednym dokumencie równocześnie z członkami swojego zespołu, a także korzystać z trybu komentarzy do prowadzenia rozmów obok tekstu.

Excel –

nowy Excel na komputery Mac pozwala użytkownikom lepiej zwizualizować zgromadzone w arkuszu informacje.Oferuje rekomendacje wykresów najlepiej odpowiadających przetwarzanym przez nich danym, oczywiście z wcześniejszą możliwością zweryfikowania takiego wykresu w trybie podglądu. Znajome skróty klawiaturowe, funkcja autouzupełniania oraz usprawniona metoda budowania formuł, pozwolą zaoszczędzić czas podczas tworzenia arkuszy kalkulacyjnych czy wprowadzania danych. Użytkownicy, dla których pogłębiona analityka w Excelu stanowi codzienność, będą mogli skorzystać z nowego narzędzia: PivotTable Slicers. Pomoże ono w filtrowaniu wielkich zbiorów danych i odkrywaniu ewentualnych wzorców oraz powiązań, jakie mogą między nimi występować.

PowerPoint –

to przede wszystkim pełna kontrola użytkownika Mac nad prezentacją.Dopracowaneprezentacji w programiePowerPoint stanie się możliwe dzięki nowym rozwiązaniom dla Trybu Prezentera. Podczas gdy na jego ekranie wyświetla się obecny i następny slajd, a także notatki pomocnicze oraz czas upływający od rozpoczęcia prezentacji – publiczność na dużym ekranie widzi jedynie jej główną część, bez elementów towarzyszących. Z kolei nowy panel animacji pozwala na ich szczegółowe zaprojektowanie i precyzyjne dostosowanie do prezentacji, zaś najnowszy zestaw przejść slajdów doda prezentacji dynamiki i ekstrawagancji.

Outlook –

w nowym pakiecie Office zarządzanie mailami, kalendarzem i kontaktami ma być bardzo proste. W nowym Outlook skrzynka mailowa ma być zawsze na czasie – i zawsze uporządkowana. Wszystko za sprawą nowej metody jej organizowania, która dokonuje się wokół kluczowych dla użytkownika wątków i zdefiniowanych przez niego rozmówców. Wystarczy kliknąć w odbiorcę, od którego kiedyś otrzymaliśmy mail, a Outlook sam uporządkuje naszą skrzynkę, listując wszystkie wiadomości od tego nadawcy, jedna pod drugą. Dzięki tej metodzie można zapomnieć o konieczności przekopywania się przez setki maili w celu odnalezienia tej jednej, poszukiwanej przez nas wiadomości. Nowy tryb podglądu maili umożliwi im także zapoznanie się pierwszym zdaniem wiadomości, wyświetlanym tuż pod nazwą nadawcy.

OneNote –

OneNote to najnowszy dodatek do pakietu Office dla Mac. Dzięki niemu użytkownicy mogą spisywać pomysły w swoim cyfrowym notesie, a także mieć do nich dostęp z dowolnego urządzenia. Wyszukiwarka OneNote umożliwia szybkie odnalezienie zapisanych notatek, dzięki funkcji śledzenia tagów i indeksów oraz rozpoznawaniu tekstu w obrazkach i notatkach odręcznych. Pogrubiaj, stosuj kursywę, podkreślaj, podświetlaj, wstawiaj pliki, obrazy i tabele – zarządzaj jak tylko chcesz. Możesz dzielić się swoimi notatkami z przyjaciółmi, rodziną czy współpracownikami. Dzięki temu każdy będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę do planów podróży, obowiązków domowych czy projektów w pracy.

Dopieszczony Office dla użytkowników Mac

Aktywność i wsparcie ze strony użytkowników towarzyszących Microsoftowi przy projektowaniu nowego pakietu Office dla komputerów Mac, przerosły jego najśmielsze oczekiwania. Microsoft prosi, by w jego imieniu gorąco podziękować każdemu, kto brał udział w zapoczątkowanych w marcu pilotażowych beta-testach nowej wersji pakietu (Office for Mac preview) i pomógł mu ulepszyć jego najnowszy produkt. Dzięki ich, a raczej: dzięki waszemu zaangażowaniu, przeprowadzono największe beta-testy Office w całej historii Microsoftu.

Użytkownicy komputerów Mac wysłali Microsoftowi ponad 100 tysięcy sugestii, zawierających pożądane kierunki zmian i usprawnień nowego Office. Bazując na tym wsparciu dokonano siedmiu uaktualnień pakietu w niespełna 4 miesiące, znacząco podnosząc w ten sposób jego wydajność oraz stabilność. Wprowadzono także dodatkowe funkcje, jak np. ulepszoną korespondencję seryjną (Mail Merge) w programie Word, New Time w Outlook czy wsparcie dla zewnętrznych danych w programie Excel (External Data Connections).

Na tym jednak Microsoft nie poprzestaje. W najbliższym czasie będzie szukać kolejnych możliwości usprawnień pakietu Office na Mac. Planuje udostępniać takie uaktualnienia dla Office 365 przynajmniej raz na kwartał.

Office 365 dla konsumentów – dostępny od dziś

Subskrybenci pakietu Office 365 mogą otrzymać swoją wersję najnowszego pakietu Office dla komputerów Mac już dziś. Potrzebują jedynie legalnej subskrypcji pakietu Office 365 (Office 365 Home, Office 365 Personal lub Office 365 ProPlus), która uprawnia ich do korzystania aplikacji Office na urządzeniach Mac, Windows, iOS oraz Android.

A oto kilka różnych sposobów, dzięki którym użytkownicy już teraz mogą uzyskać własny Office 16 na Mac:

  • Jeśli jesteś już użytkownikiem pakietu Office 365, to odwiedź na swoim Macu stronę www.office.com/myaccount Zaloguj się i podążaj za instrukcjami instalacji
  • Jesteś studentem? Możesz mieć swój Office 2016 na Mac za darmo lub ze sporą zniżką. Zajmie ci to raptem 30 sekund. Więcej dowiesz się na stronie www.office.com/student
  • Jesteś zainteresowany wypróbowaniem lub kupnem Office na Mac? Sprawdź stronę www.office.com/mac lub kup subskrypcję Office 365 u swojego lokalnego dostawcy.

Jeśli jeszcze nie jesteś subskrybentem ani posiadaczem pakietu Office 365 na Mac – możesz kupić swój własny Office 2016 na Mac we wrześniu bieżącego roku.