Pierwsze monitory z bezprzewodową opcją ładowania smartfonów

Monitor, który tylko wyświetla obraz? Nuda! Samsung zapowiedział właśnie dwa monitory, które jako pierwsze na świecie posiadają podstawkę umożliwiającą ładowanie smartfonów i urządzeń mobilnych metodą bezprzewodową.

Dzięki takiemu rozwiązaniu na biurku nie musimy już walczyć z żadnymi dodatkowymi przewodami. Taki pomysł docenią wszyscy użytkownicy, nie tylko gracze, aczkolwiek tylko ta ostatnia grupa doceni pełne możliwości nowych monitorów Samsunga.

Seria SE370 składać się będzie z dwóch urządzeń – 23,6″ i 27″, które oprócz przekątnej ekranu wyróżniać się będą też jasnością. Maksymalna jasność w przypadku mniejszego monitora wynosić będzie 250 cd/m2, a w przypadku większego – 300 cd/m2. Oba urządzenia wyświetlają obraz o rozdzielczości Full HD przy zapewnieniu szerokiego kąta widzenia (178°), kontraście 1000:1 i czasu reakcji plamki wynoszącego 4ms.

Monitory wspierają ponadto technologię AMD FreeSync, która synchronizuję pracę karty graficznej i ekranu. Gracze ucieszą się również z dedykowanego trybu, który automatycznie dopasowuje ustawienia monitora do sceny w grze zapewniając odpowiednią jasność i kolorystykę obrazu. Nie zapomniano też o technologii zapobiegającej migotaniu obrazu. Monitory wyposażono w jedno złącze HDMI, 1 DP i 1 D-Sub.

Samsung nie zdradził jeszcze cen monitorów, ale prawdopodobnie więcej na ich temat dowiemy się podczas targów IFA.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.